Постачання природного газу

Матеріал з Wiki MSCenter
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Загальна інформація

З 1 серпня в Україні запрацював ринок газу. Тепер споживач вільний обирати постачальника з числа більше ніж 700 компаній.

Запрошуємо скористатись перевагами місцевого постачальника газу - ДП "ЕВОДА Трейд".

ДП “ЕВОДА ТРЕЙД” КП ”Луцькводоканал” (43025, Волинська обл., м, Луцьк, вул. Винниченка, 26 (Бізнес Центр «Директорія»)), (0332) 782220,

Офіційний веб-сайт: https://evodatrade.com.ua/

e.mail energy@evodatrade.com.ua

Дочірнє підприємство «ЕВОДА ТРЕЙД» комунального підприємства “Луцькводоканал” є динамічною компанією яка створена з метою здійснення ліцензованої діяльності в сфері постачання електричної енергії та природного газу на території України.

Постачальник природного газу - суб’єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із постачання природного газу  ЗУ "Про ринок природного газу".

Графік надання послуги

Для забезпечення безперервного постачання природного газу ДП “ЕВОДА Трейд” здійснює своєчасну закупівлю природного газу в обсягах, які за належних умов забезпечить задоволення попиту на споживання природного газу споживачам. При зміні постачальника жодних відключень та перепідключень відбуватись не має.

Укладення договору про надання послуг

Згідно закону «Про ринок природного газу» побутові споживачі отримали можливість вільного вибору постачальника. І можуть укладати прямі договори з незалежними компаніями на придбання природного газу і вибирати, хто саме буде їх постачальником, орієнтуючись на ціну і надані послуги.

Для зміни постачальника газу необхідно завітати в Муніципальний сервісний центр по вул.Винниченка, 26.  Споживач заповнює заяву-приєднання і повинен пред'явити такі документи:

-паспорт громадянина України;

-ідентифікаційний номер;

-документ, що підтверджує право власності на квартиру, приватний будинок або користування ними;

-письмова згода співвласників у разі, коли об'єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб (підписи співвласників проставляються в заяві-приєднанні);

-ЕІС код.

-якщо є право на пільгу, субсидію: необхідно пред'явити оригінали документів: ідентифікаційний номер пільговика, субсидіанта.

Далі -  очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу і номером особового рахунку.

Тарифи на послуги

ЧЕРВЕНЬ 2021 РОКУ:

ТАРИФ “Стандарт.ГАЗ.Річний” – 7,88 грн. за куб.м. (з врахуванням ПДВ)

Тариф діє з 01.05.2021р. по 30.04.2022р. Всі споживачі ЕВОДА Трейд автоматично з 01.05.2021р. переведені на річний тариф з фіксованою ціною, згідно з вимогами рішень Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. В даному тарифі споживачі можуть бути впевненими у неможливості його зміни в сторону збільшення і спокійно планувати витрати на комунальні послуги на рік.

ТАРИФ “Стандарт.ГАЗ.Місячний” – 7,88 грн. за куб.м. (з врахуванням ПДВ)

Даний тариф, аналогічно до попереднього тарифу “Стандарт.ГАЗ”, не підпадає під державне регулювання і може змінювати своє значення на наступний місяць.

ТАРИФ “Корпоративний.ГАЗ.Місячний” – 6,99 грн. за куб.м. (з врахуванням ПДВ)

Тариф застосовується в розрахунках із побутовими споживачами-працівниками корпоративних клієнтів в газовому сегменті ДП “ЕВОДА Трейд”.

Отримати інформацію про зміну тарифів можна на офіційному веб-сайті: https://evodatrade.com.ua/

Нарахування

Розрахунки за послуги з газопостачання можуть проводитися на підставі даних про об'єм (обсяг) газу, визначений споживачем та Оператором ГРМ за підсумками місяця відповідно до умов договору розподілу природного газу, укладеного між побутовим споживачем та Оператором ГРМ, або за плановою величиною середньомісячного споживання в опалювальний та міжопалювальний періоди.

Порядок визначення об’єму (обсягу) газу та планові величини середньомісячного споживання (якщо по них будуть здійснюватися розрахунки) визначаються в заяві-приєднанні.

Якщо об'єм (обсяг) постачання та споживання природного газу буде визначатись за плановими величинами середньомісячного споживання, постачальник зобов'язується не рідше одного разу на шість місяців здійснювати звіряння фактичного об'єму (обсягу) споживання природного газу з даними Оператора ГРМ та здійснювати відповідний перерахунок споживачу. За відхилення нарахованих сум за плановими величинами та фактичним споживанням за даними Оператора ГРМ пеня не стягується. (Пункт 17 розділу III ).

Розрахунковим періодом є календарний місяць. При розрахунку за допомогою он-лайн сервісу Постачальника Споживач самостійно отримує платіжний документ та сплачує по ньому Постачальнику.

Оплата рахунка Постачальника про сплату послуг  має бути здійснена Споживачем в термін, визначений в рахунку, який не може бути меншим п’яти робочих днів з моменту отримання Споживачем цього рахунка, який повинен бути сплачений не пізніше 25 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Оплата вартості послуг з газопостачання здійснюється Споживачем виключно шляхом перерахування коштів на поточний рахунок Постачальника.

Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу Споживачу через залучення до робіт Оператора ГРМ/ГТС у порядку, визначеному Правилами постачання({Абзац другий пункту 14 розділу II).

Перерахунки

З підставами перерахунку обсягу спожитого природного газу можна ознайомитись на сторінці оператора ГРМ - Розподіл природного газу

Лічильники

З інформацією по лічильниках природного газу можна ознайомитись на сторінці оператора ГРМ - Розподіл природного газу

Розстрочка платежів

Не передбачена чинним законодавством.

Реструктуризація заборгованості

Реструктуризація заборгованості за постачання природного газу не проводиться.

Пільги та субсидії

Згідно норм діючого законодавства розрахунок розміру житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг проводиться з урахуванням діючих тарифів, в межах соціальних нормативів, на підставі інформації, наданої надавачами послуг.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” № 409 від 06.08.2014.  Для користування послугами з постачання та розподілу природного газу:

  • за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 3,3 куб. метра на одну особу на місяць;
  • за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 5,4 куб. метра на одну особу на місяць;
  • за наявності газової плити та газового водонагрівача - 10,5 куб. метра на одну особу на місяць.

З метою забезпечення проведення актуальних та правильних розрахунків розміру житлових субсидій та пільг між управліннями соціального захисту населення та організаціями-постачальниками природного газу запроваджено електронний обмін інформацією про зміну отримувачем субсидії або пільговиком, надавача послуг.

Одержувачам субсидій та пільг у разі зміни постачальника природного газу звертатися до органів соціального захисту населення та надавати додаткові документи не потрібно (за винятком унеможливлення ідентифікації особи на підставі отриманої від надавача послуг інформації).

Аварійні ситуації

З інформацією щодо аварійних ситуацій можна ознайомитись на сторінці оператора ГРМ - Розподіл природного газу

Додаткові платні послуги

З додатковими платними послугами оператора ГРМ можна ознайомитись на сторінці оператора ГРМ - Розподіл природного газу

Якість послуг

З інформацією по якості послуг можна ознайомитись на сторінці оператора ГРМ - Розподіл природного газу

Законодавство

Законодавство щодо газопостачання населенню:

7.1.  Закон України, Про ринок природного газу, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2015, № 27, ст.234], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/329-19#Text

7.2. Кодекс газорозподільних систем, Постанова Національноїкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015  № 2494, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1379/27824, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1379-15/page#Text

7.3. Правила постачання природного газу, Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015  № 2496, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1382/27827, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1382-15#Text

7.4. МІНІМАЛЬНІ СТАНДАРТИ ТА ВИМОГИ до якості обслуговування споживачів та постачання природного газу, Постанова НКРЕКП 21.09.2017 № 1156, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v1156874-17#T

Контакти

ДП “ЕВОДА ТРЕЙД” КП ”Луцькводоканал”

м, Луцьк, вул. Винниченка, 26

(Бізнес Центр «Директорія»)

Телефони: +38 (67) 33-444-80, (0332) 782220

Офіційний веб-сайт: https://evodatrade.com.ua/

e.mail: energy@evodatrade.com.ua

Особистий кабінет: https://ok.evodatrade.com.ua/home