Відмінності між версіями «Розподіл електричної енергії»

Матеріал з Wiki MSCenter
Перейти до навігації Перейти до пошуку
 
(Не показані 2 проміжні версії цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
 
== Загальна інформація ==
 
== Загальна інформація ==
 +
ПрАТ «Волиньобленерго».
 +
 +
м. Луцьк, вул. Єршова, 4.
 +
 +
Тел.: +3 80 332 26 36 60, +3 80 332 26 44 50.
 +
 +
https://еnergy.volyn.ua
 +
 +
https://www.facebook.com/volynoblenergo
 +
 +
Кол‑центр 0 800 21 01 31.
 +
 +
Основним видом діяльності «Волиньобленерго» є надання послуг з розподілу електричної енергії, що підтверджено ліцензією на такий вид діяльності  Національної комісії, що здійснює державне  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Постанова НКРЕКП №1535 від 27.11.2018 року).  
 +
 +
На балансі компанії знаходиться понад 25 тисяч кілометрів ліній електропередачі (з них 24,4 тисячі повітряні лінії та 1,3 тисячі – кабельні). Кількість трансформаторних підстанцій ТП/РП напругою 6-20 кВ – 6,2 тисяч (з них 112  напругою 110–35 кВ), загальна потужність трансформаторів – понад 2 300 МВА.
 +
 +
Компанія обслуговує понад 373 000 фізичних та 13 000 юридичних споживачів.
 +
 +
Головний офіс «Волиньобленерго» знаходиться у Луцьку на вулиці Єршова, 4. Для виконання послуг компанія має ліцензії та дозволи, отримані відповідно до чинного законодавства, а також висококваліфікований персонал та спеціальну техніку (спеціалізований транспорт, сертифіковані лабораторії тощо).
 +
 +
Завдяки розгалуженій структурі компанії для споживачів створені зручні умови отримання цих послуг, які можуть бути надані оперативно і на високому професійному рівні.
 +
 +
Додатковою перевагою для потенційних замовників є можливість отримання деяких видів послуг «під ключ» – від технічних умов і розробки проекту на приєднання до виконання будівельно-монтажних робіт і приєднання до електричних мереж товариства з оперативним оформленням всіх необхідних документів у центрах обслуговування клієнтів чи місцевих філіях.
 +
 +
Щоб підвищити надійність електророзподілу споживачів області, рівень якості електроенергії, суттєво поліпшити технічний стан обладнання, програмою розвитку електромереж ПрАТ «Волиньобленерго» передбачено виконання широкого спектру технічних заходів. Зокрема, будівництво нових підстанцій, реконструкція наявних із заміною комутаційного обладнання на сучасне з одночасним технічним переоснащенням пристроїв релейного захисту, автоматики і телемеханіки, будівництво повітряних ліній. Робота товариства спрямована також на зниження нормативних технологічних витрат електричної енергії, підвищення якості та культури обслуговування клієнтів.
  
 
== Графік надання послуги ==
 
== Графік надання послуги ==
 +
Послуги безперервні
  
 
== Укладення договору про надання послуг ==
 
== Укладення договору про надання послуг ==
 +
Порядок приєднання об'єктів до електричних мереж – https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/pryiednannia-ta-pidkliuchennia/pryiednannia-elektroustanovok/
 +
 +
Умови договору про надання послуг з розподілу електричної енергії – https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/pzree/umovy-nadannia-posluh-z-rozpodilu/
  
 
== Тарифи на послуги ==
 
== Тарифи на послуги ==
 +
Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії з 01.01.2021 року регулюються Постановою НКРЕКП № 2363 від 09.12.2020 р. Тариф на послуги з розподілу електричної енергії за посиланням https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/taryfy/taryfy-na-posluhy-operatora-systemy/
 +
 +
Інформація про інші послуги https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/posluhy/
  
 
== Нарахування ==
 
== Нарахування ==
 +
Обсяг споживання електричної енергії визначається за календарний місяць: з 1 числа місяця, що минув по 1 число поточного місяця.
 +
 +
Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.
 +
 +
Зчитані та передані індивідуальним побутовим споживачем покази лічильника в будь-який інший день календарного місяця за відсутності переданої (зчитаної) з нього інформації шляхом дистанційного зчитування лічильника є вихідними даними для визначення даних комерційного обліку на перше число місяця шляхом додавання (віднімання) величини добутку середньодобового споживання на кількість днів (діб) між датою зчитування показів та першим числом календарного місяця (пункти 8.6.3., 8.6.4. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )
 +
 +
Зчитування показів (збір даних) з лічильників у непобутових та колективних побутових споживачів у разі відсутності можливості їх автоматизованого дистанційного зчитування провадиться споживачем щомісяця на перше число місяця, наступного за розрахунковим. При обладнанні вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних інформація про покази лічильників за розрахунковий місяць формується відповідним ППКО через канали дистанційного зв'язку.
 +
 +
Непобутові та колективні побутові споживачі зобов'язані протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця надати оператору системи звіт про покази лічильників за розрахунковий місяць. (пункти 8.6.7., 8.6.8. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )
 +
 +
У разі тимчасового порушення роботи вузла обліку не з вини споживача обсяг електричної енергії, спожитої споживачем від дня порушення вимірювань до дня відновлення вимірювань, за згодою сторін визначається на підставі показів технічних (контрольних) лічильників електричної енергії, а у разі їх відсутності розраховується відповідним оператором системи/ППКО за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії та надається оператору системи, електропостачальнику та споживачу. (пункти 8.6.3., 8.6.4. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )
  
 
== Перерахунки ==
 
== Перерахунки ==
 +
Якщо за підсумками наступного місяця споживач надасть покази лічильника, визначення фактичного обсягу розподілу та споживання електричної енергії за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показів та показів, на які споживачу здійснено розрахунки. (пункти 8.6.6. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )
  
 
== Лічильники ==
 
== Лічильники ==
 +
Якщо електролічильник не працює належним чином, необхідно звернутися до центрів обслуговування клієнтів або філію ПрАТ «Волиньобенерго» та написати відповідну заяву. Якщо лічильник несправний не з вини споживача, то заміна буде проведена безкоштовно.
 +
 +
За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію, обсяг спожитої електроенергії розраховується по середньому добовому обсягу споживання.
 +
 +
Відповідальність за проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонт (зокрема, демонтаж, транспортування та монтаж) лічильника покладається на його власника, якщо інше не встановлено законом.
 +
 +
Контроль за своєчасністю повірки лічильників покладається на оператора системи розподілу.
 +
 +
Періодична повірка лічильників побутових споживачів здійснюється за рахунок оператора системи розподілу. Однак у разі пошкодження, втрати або неправильної роботи лічильника з вини споживача, він відшкодовує вартість повірки, ремонту або встановлення нового.
 +
 +
Всі лічильники, які використовуються для визначення обсягів спожитої електричної енергії, повіряються організаціями уповноваженими на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, які є незалежними від енергетичних компаній та споживачів. Також у присутності представників зазначених вище організацій проводять експертизу пошкоджених лічильників та лічильників із зірваними або пошкодженими пломбами. Споживач має право бути присутнім при проведенні експертизи лічильника.
 +
 +
Періодичність повірки для кожного типу лічильника різна. Вона може бути первинною – проходить на заводі-виробнику та періодичною – яка повинна проводитись у терміни, передбачені нормативними документами.
 +
 +
Також повірка може бути позачерговою у випадку: пошкодження лічильника та його ремонту; впливу на функціонування лічильника сторонніми пристроями чи предметами; пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр про повірку, встановлених на ньому.
 +
 +
У випадку, якщо позачергова повірка здійснюється за ініціативою споживача, роботи проводяться за його рахунок.
 +
 +
Демонтаж лічильника або зняття встановлених на ньому пломб має проводитися в присутності представника оператора системи розподілу та у присутності споживача або уповноваженої ним особи.
 +
 +
Не можна втручатися в роботу лічильників та інших засобів обліку, зривати чи порушувати пломби, змінювати схеми підключення, здійснювати самовільні підключення поза лічильниками. Таке грубе порушення законодавства тягне за собою донарахування споживачу вартості необлікованої електричної енергії.
 +
 +
Якщо маєте підозри про несправність лічильника – повідомте про це оператора системи розподілу.
 +
 +
Постанова НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» від 14.03.2018  № 312, п. 2.3. Вимірювання та облік (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18#Text )
  
 
== Розстрочка платежів ==
 
== Розстрочка платежів ==
 +
Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.
  
 
== Реструктуризація заборгованості ==
 
== Реструктуризація заборгованості ==
 +
Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.
  
 
== Пільги та субсидії ==
 
== Пільги та субсидії ==
 +
Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.
  
 
== Аварійні ситуації ==
 
== Аварійні ситуації ==
 +
Повідомлення про аварійні ситуації приймають за телефоном кол-центру 0 800 21 01 31.
 +
 +
Інформація про аварійні відключення розміщують на сайті «Волиньобленерго» https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/avariini-vidkliuchennia/, у Viber-спільнотах https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/#gsc.tab=0
  
 
== Додаткові платні послуги ==
 
== Додаткові платні послуги ==
 +
Інформація наведена за посиланням https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/posluhy/
  
 
== Якість послуг ==
 
== Якість послуг ==
 +
Стандарти якості надання послуг оператора системи розподілу передбачені розділом 2 «Стандарти якості надання послуг ОСР» Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженого [https://www.nerc.gov.ua/data/filearch/postanovy/2020/p1550-d-2020.pdf постановою НКРЕКП від 12.06.2018  № 375]  та [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0310874-18#n11 Кодексом системи розподілу].
  
 
== Законодавство ==
 
== Законодавство ==
 +
 +
=== Законодавство щодо електропостачання для населення: ===
 +
{{ЗУ е-е}}
  
 
== Контакти ==
 
== Контакти ==
 +
Для подачі документів чи отримання консультацій: +38 0332 78 05 27, +38 067 820 35 04.
 +
 +
Приєднання до електричних мереж: +38 0332 78 56 14, +38 067 829 81 15.
 +
 +
Адреси центрів обслуговування клієнтів у Луцьку:
 +
 +
• вул. Єршова, 4;
 +
 +
e-mail: client@energy.volyn.ua.
 +
 +
• вул. Львівська, 150;
 +
 +
e-mail: client.lutsk@energy.volyn.ua.
 +
 +
Кол-центр: 0 800 21 01 31 (цілодобово).

Поточна версія на 08:57, 23 липня 2021

Загальна інформація

ПрАТ «Волиньобленерго».

м. Луцьк, вул. Єршова, 4.

Тел.: +3 80 332 26 36 60, +3 80 332 26 44 50.

https://еnergy.volyn.ua

https://www.facebook.com/volynoblenergo

Кол‑центр 0 800 21 01 31.

Основним видом діяльності «Волиньобленерго» є надання послуг з розподілу електричної енергії, що підтверджено ліцензією на такий вид діяльності  Національної комісії, що здійснює державне  регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Постанова НКРЕКП №1535 від 27.11.2018 року).  

На балансі компанії знаходиться понад 25 тисяч кілометрів ліній електропередачі (з них 24,4 тисячі повітряні лінії та 1,3 тисячі – кабельні). Кількість трансформаторних підстанцій ТП/РП напругою 6-20 кВ – 6,2 тисяч (з них 112  напругою 110–35 кВ), загальна потужність трансформаторів – понад 2 300 МВА.

Компанія обслуговує понад 373 000 фізичних та 13 000 юридичних споживачів.

Головний офіс «Волиньобленерго» знаходиться у Луцьку на вулиці Єршова, 4. Для виконання послуг компанія має ліцензії та дозволи, отримані відповідно до чинного законодавства, а також висококваліфікований персонал та спеціальну техніку (спеціалізований транспорт, сертифіковані лабораторії тощо).

Завдяки розгалуженій структурі компанії для споживачів створені зручні умови отримання цих послуг, які можуть бути надані оперативно і на високому професійному рівні.

Додатковою перевагою для потенційних замовників є можливість отримання деяких видів послуг «під ключ» – від технічних умов і розробки проекту на приєднання до виконання будівельно-монтажних робіт і приєднання до електричних мереж товариства з оперативним оформленням всіх необхідних документів у центрах обслуговування клієнтів чи місцевих філіях.

Щоб підвищити надійність електророзподілу споживачів області, рівень якості електроенергії, суттєво поліпшити технічний стан обладнання, програмою розвитку електромереж ПрАТ «Волиньобленерго» передбачено виконання широкого спектру технічних заходів. Зокрема, будівництво нових підстанцій, реконструкція наявних із заміною комутаційного обладнання на сучасне з одночасним технічним переоснащенням пристроїв релейного захисту, автоматики і телемеханіки, будівництво повітряних ліній. Робота товариства спрямована також на зниження нормативних технологічних витрат електричної енергії, підвищення якості та культури обслуговування клієнтів.

Графік надання послуги

Послуги безперервні

Укладення договору про надання послуг

Порядок приєднання об'єктів до електричних мереж – https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/pryiednannia-ta-pidkliuchennia/pryiednannia-elektroustanovok/

Умови договору про надання послуг з розподілу електричної енергії – https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/pzree/umovy-nadannia-posluh-z-rozpodilu/

Тарифи на послуги

Тарифи на послуги з розподілу електричної енергії з 01.01.2021 року регулюються Постановою НКРЕКП № 2363 від 09.12.2020 р. Тариф на послуги з розподілу електричної енергії за посиланням https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/taryfy/taryfy-na-posluhy-operatora-systemy/

Інформація про інші послуги https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/posluhy/

Нарахування

Обсяг споживання електричної енергії визначається за календарний місяць: з 1 числа місяця, що минув по 1 число поточного місяця.

Зчитані та передані дані з лічильників протягом періоду, що починається за два календарні дні до кінця розрахункового місяця та закінчується на третій календарний день наступного розрахункового періоду (календарного місяця), вважаються даними на перше число календарного місяця.

Зчитані та передані індивідуальним побутовим споживачем покази лічильника в будь-який інший день календарного місяця за відсутності переданої (зчитаної) з нього інформації шляхом дистанційного зчитування лічильника є вихідними даними для визначення даних комерційного обліку на перше число місяця шляхом додавання (віднімання) величини добутку середньодобового споживання на кількість днів (діб) між датою зчитування показів та першим числом календарного місяця (пункти 8.6.3., 8.6.4. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )

Зчитування показів (збір даних) з лічильників у непобутових та колективних побутових споживачів у разі відсутності можливості їх автоматизованого дистанційного зчитування провадиться споживачем щомісяця на перше число місяця, наступного за розрахунковим. При обладнанні вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних інформація про покази лічильників за розрахунковий місяць формується відповідним ППКО через канали дистанційного зв'язку.

Непобутові та колективні побутові споживачі зобов'язані протягом трьох календарних днів після закінчення розрахункового місяця надати оператору системи звіт про покази лічильників за розрахунковий місяць. (пункти 8.6.7., 8.6.8. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )

У разі тимчасового порушення роботи вузла обліку не з вини споживача обсяг електричної енергії, спожитої споживачем від дня порушення вимірювань до дня відновлення вимірювань, за згодою сторін визначається на підставі показів технічних (контрольних) лічильників електричної енергії, а у разі їх відсутності розраховується відповідним оператором системи/ППКО за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії та надається оператору системи, електропостачальнику та споживачу. (пункти 8.6.3., 8.6.4. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )

Перерахунки

Якщо за підсумками наступного місяця споживач надасть покази лічильника, визначення фактичного обсягу розподілу та споживання електричної енергії за період зазначеного місяця здійснюється з урахуванням наданих показів та показів, на які споживачу здійснено розрахунки. (пункти 8.6.6. Кодексу комерційного обліку https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0311874-18#Text )

Лічильники

Якщо електролічильник не працює належним чином, необхідно звернутися до центрів обслуговування клієнтів або філію ПрАТ «Волиньобенерго» та написати відповідну заяву. Якщо лічильник несправний не з вини споживача, то заміна буде проведена безкоштовно.

За період, коли лічильник не працював або некоректно обліковував спожиту електричну енергію, обсяг спожитої електроенергії розраховується по середньому добовому обсягу споживання.

Відповідальність за проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонт (зокрема, демонтаж, транспортування та монтаж) лічильника покладається на його власника, якщо інше не встановлено законом.

Контроль за своєчасністю повірки лічильників покладається на оператора системи розподілу.

Періодична повірка лічильників побутових споживачів здійснюється за рахунок оператора системи розподілу. Однак у разі пошкодження, втрати або неправильної роботи лічильника з вини споживача, він відшкодовує вартість повірки, ремонту або встановлення нового.

Всі лічильники, які використовуються для визначення обсягів спожитої електричної енергії, повіряються організаціями уповноваженими на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, які є незалежними від енергетичних компаній та споживачів. Також у присутності представників зазначених вище організацій проводять експертизу пошкоджених лічильників та лічильників із зірваними або пошкодженими пломбами. Споживач має право бути присутнім при проведенні експертизи лічильника.

Періодичність повірки для кожного типу лічильника різна. Вона може бути первинною – проходить на заводі-виробнику та періодичною – яка повинна проводитись у терміни, передбачені нормативними документами.

Також повірка може бути позачерговою у випадку: пошкодження лічильника та його ремонту; впливу на функціонування лічильника сторонніми пристроями чи предметами; пошкодження або відсутності пломб з відбитками тавр про повірку, встановлених на ньому.

У випадку, якщо позачергова повірка здійснюється за ініціативою споживача, роботи проводяться за його рахунок.

Демонтаж лічильника або зняття встановлених на ньому пломб має проводитися в присутності представника оператора системи розподілу та у присутності споживача або уповноваженої ним особи.

Не можна втручатися в роботу лічильників та інших засобів обліку, зривати чи порушувати пломби, змінювати схеми підключення, здійснювати самовільні підключення поза лічильниками. Таке грубе порушення законодавства тягне за собою донарахування споживачу вартості необлікованої електричної енергії.

Якщо маєте підозри про несправність лічильника – повідомте про це оператора системи розподілу.

Постанова НКРЕКП «Про затвердження Правил роздрібного ринку електричної енергії» від 14.03.2018  № 312, п. 2.3. Вимірювання та облік (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18#Text )

Розстрочка платежів

Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.

Реструктуризація заборгованості

Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.

Пільги та субсидії

Виставлення рахунків на оплату здійснює Постачальник електричної енергії.

Аварійні ситуації

Повідомлення про аварійні ситуації приймають за телефоном кол-центру 0 800 21 01 31.

Інформація про аварійні відключення розміщують на сайті «Волиньобленерго» https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/avariini-vidkliuchennia/, у Viber-спільнотах https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/perervy-u-elektropostachanni/#gsc.tab=0

Додаткові платні послуги

Інформація наведена за посиланням https://energy.volyn.ua/spozhyvacham/posluhy/

Якість послуг

Стандарти якості надання послуг оператора системи розподілу передбачені розділом 2 «Стандарти якості надання послуг ОСР» Порядку забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, затвердженого постановою НКРЕКП від 12.06.2018  № 375  та Кодексом системи розподілу.

Законодавство

Законодавство щодо електропостачання для населення:

6.1. Закон України, Про ринок електричної енергії, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2017, № 27-28, ст.312], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2019-19#Text

6.2. Кодекс систем розподілу, Постанова НКРЕКП 14.03.2018  № 310, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0310874-18#Text

6.3. Правила роздрібного ринку електричної енергії, Постанова НКРЕКП 14.03.2018  № 312, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0312874-18#Text

6.4. Порядок забезпечення стандартів якості електропостачання та надання компенсацій споживачам за їх недотримання, Постанова НКРЕКП 12.06.2018  № 375 [у редакції постанови НКРЕКП 12.08.2020 № 1550], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0375874-18#n6

6.5. Порядок застосування тарифів на електроенергію, Постанова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері  енергетики 23.04.2012  № 498, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2012 р. за № 599/20912, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0599-12#Text

Контакти

Для подачі документів чи отримання консультацій: +38 0332 78 05 27, +38 067 820 35 04.

Приєднання до електричних мереж: +38 0332 78 56 14, +38 067 829 81 15.

Адреси центрів обслуговування клієнтів у Луцьку:

• вул. Єршова, 4;

e-mail: client@energy.volyn.ua.

• вул. Львівська, 150;

e-mail: client.lutsk@energy.volyn.ua.

Кол-центр: 0 800 21 01 31 (цілодобово).