Укладення договору

Матеріал з Wiki MSCenter
Версія від 23:13, 2 травня 2021, створена Denys butolin (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Порядок укладення/переукладення договорів населенням з надавачами житлово-комунальних послуг, електроенергії та газу.

Карта Центрів обслуговування клієнтів надавачів житлово-комунальних послуг, електро- та газопостачання - https://www.google.com/maps/d/embed?mid=1KRtU0K5VmX7Y79JsDiRo6lj4qs90SlwL&hl=uk

Комунальне підприємство «Луцькводоканал»
Тип даних Зміст
Сайт:

Електронна пошта:

www.vd.lutsk.ua

info@ www.vd.lutsk.ua

Послуги постачальника: послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, плата за абонентське обслуговування
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): 1) Центр обслуговування клієнтів КП "Луцькводоканал", м. Луцьк, пр-т. Соборності 25, Пн.-Чт. з 8:00 до 18:00, Пт. з 8:00 до 17:00, Субота – Неділя: вихідні;

2) Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (приміщення бізнес-центру Директорія), Пн.-Пт. з 8:00 до 17:00, Субота – Неділя: вихідні.

Порядок укладення договорів на надання послуг: Щоб укласти договір необхідно: звернутися власнику/співвласнику/наймачу об'єкту у центр обслуговування клієнтів за адресою: м. Луцьк, пр-т. Соборності, 25 або до Муніципального сервісного центру за адресою: м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 для написання заяви про укладення договору. Перелік документів, необхідних для укладення договору про надання послуг централізованого водопостачання та водовідведення (копії та оригінали наступних документів потрібно мати при собі):

• Копія документу, підтверджуючий право власності на об’єкт;

• Копія паспорту;

• Копія картки фізичної особи - платника податків (ідентифікаційний код)

• Копія паспорту на лічильник (для власників помешкань у новобудові).

У разі відсутності документу, що підтверджує право власності на об'єкт (витяг) для договору можуть надаватися:

• Договір фінансового лізингу;

• Договір оренди нерухомого майна;

• Ордер на житлове приміщення

Порядок оформлення договірних відносин із новими споживачами (приватний сектор): споживачу необхідно надати  у будь-який сервісний центр з обслуговування клієнтів КП «Луцькводоканал» наступні документи:

• робочий проект на водопостачання та каналізацію;

• копія документу, підтверджуючий право власності на об’єкт;

• копія паспорту;

• копія картки фізичної особи - платника податків (ідентифікаційний код);

• копія акту опломбування лічильника води;

• копія технічних умов (для новоствореного об'єкту або при внесенні змін до робочого проекту – під'єднання до мереж водопостачання чи водовідведення).

Які документи необхідно надати у разі зміни власника помешкання:

• витяг з державного реєстру прав на нерухоме майно або інші документи, які засвідчують право власності на помешкання;

• паспорт власника квартири;

• ідентифікаційний код або копія.

У разі наявності декількох співвласників об’єкта при укладанні договору додається:

• копія паспорту  всіх співвласників;

• копія картки фізичної особи - платника податків (ідентифікаційний код);

• копія документів, підтверджуючий право власності на об’єкт всіх співвласників;

• (заява)/згода  від інших співвласників на укладання договору на одного із них.

Ознайомитися з текстом публічного договору можна за посиланням http://vd.lutsk.ua/consumers/publichni-dogovory.html
Контактний номер телефону: Колцентр КП "Луцькводоканал" (0332) 28-40-40
ДКП "Луцьктепло"
Тип даних Зміст
Сайт:

Електронна пошта:

teplo-dkp.lutsk.ua

lutskteplo@kp.lutskrada.gov.ua

Послуги постачальника: послуги з постачання теплової енергії (постійна та змінна складові) та постачання гарячої води; плата за абонентське обслуговування, внески за встановлення, обслуговування та заміну комерційного засобу обліку.
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): 1) Центр Обслуговування Споживачів, м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20, Понеділок – Четвер: 08:00-17:00, П’ятниця: 08:00-15:45, Обідня перерва: 13:00-13:45, Субота – Неділя: вихідні.

2) Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (приміщення бізнес-центру Директорія), Пн.-Пт. з 8:00 до 17:00, Субота – Неділя: вихідні.

Порядок укладення договорів на надання послуг: Щоб укласти або переукласти договір необхідно звернутися власнику/співвласнику квартири, у відділ збуту підприємства, який знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20  або у Муніципальний сервісний центр, який знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул.Винниченка, 26. Перелік документів, необхідних для укладення договору про надання послуг теплопостачання (копії та оригінали наступних документів потрібно мати при собі):

• документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України — паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, видане у зв'язку з втратою паспорта чи у зв'язку з прийняттям громадянства України; для іноземців — національний паспорт або документ що його замінює;

• довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (за наявності);

• копію технічного паспорту;

• документ, що підтверджує право власності на квартиру або право користування квартирою;

• будинкову книгу або довідку про склад сім'ї.

У разі наявності декількох співвласників об'єкту (спільна часткова власність) при укладанні /переукладанні договору необхідні наступні документи:

• документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України — паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, видане у зв'язку з втратою паспорта чи у зв'язку з прийняттям громадянства України; для іноземців — національний паспорт або документ що його замінює;

• довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру (за наявності);

• копію технічного паспорту;

• документ, що підтверджує право власності на квартиру (частки) або право користування квартирою (часткою);

З лютого 2021 року діє публічний ДОГОВІР про надання послуги з централізованого  постачання гарячої води.
Контактний номер телефону: (0332) 28-30-70
ЛСКАП "Луцькспецкомунтранс"
Тип даних Зміст
Електронна пошта: Lskap@ukr.net
Послуги постачальника: послуга з поводження з побутовими відходами
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): 1) абонентський відділ ЛСКАП "Луцькспецкомунтранс", м. Луцьк, вул. Дубнівська, 64, Понеділок – Четвер: 08:00-17:00, П’ятниця: 08:00-15:45, Обідня перерва: 12.15-13:00, Субота – Неділя: вихідні;

2) Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (приміщення бізнес-центру Директорія), Пн.-Пт. з 8:00 до 17:00, Субота – Неділя: вихідні.

Порядок укладення договорів на надання послуг: Щоб укласти або переукласти договір необхідно звернутися власнику/співвласнику квартири, у будь-який сервісний центр підприємства з необхідними документами. Перелік документів, необхідних для укладення договору (населення):

1. Паспорт громадянина України (ксерокопія);

2. Довідка про склад сім'ї або будинкова книга (ксерокопія);

3. Ідентифікаційний номер (ксерокопія).

Приватний сектор - планово-поквартирна схема - передбачає придбання кожним домоволодінням для особистого користування сміттєвого бака об’ємом 120 літрів. Господарі, які придбали ємність, упродовж тижня накопичують побутові відходи, а у визначений день за графіком сміття відвантажується та вивозиться підприємством ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс»).

Багатоквартирний будинок - контейнерна схема (передбачає наявність спеціальних контейнерних майданчиків. Мешканці квартир викидають побутові відходи у встановлені контейнери, а у визначений день за графіком сміття відвантажується та вивозиться підприємством ЛСКАП «Луцькспецкомунтранс»).

У разі наявності декількох співвласників об'єкту (спільна часткова власність): угода укладається на одного із співвласників.

Станом на травень місяць 2021р. діє письмово-паперовий договір.

Контактний номер телефону: (0332) 24-55-27
АТ "Волиньгаз"
Тип даних Зміст
Сайт: https://vl.dsoua.com/ua/
Послуги постачальника: послуги з розподілу природного газу
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): Центр обслуговування клієнтів АТ "Волиньгаз", м. Луцьк, просп. Молоді, 14А, 08:00-17:00 (без обіду), Субота – Неділя: вихідні.
Порядок укладення договорів на надання послуг: Укладання договору розподілу природного газу зі споживачем (у тому числі побутовим споживачем), який підключений до мережі до/через ГРМ

З процедурою укладення/переукладення договору можна ознайомитись, перейшовши за посиланням:  https://vl.dsoua.com/ua/services/pidkljuchiti-gaz/distribution-terms/id/tipovij-dogovir-rozpodilu-prirodnogo-gazu-15570

1. Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору.

На письмову вимогу споживача Оператор ГРМ зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дати отримання такого письмового звернення надати споживачу підписану уповноваженою особою Оператора ГРМ письмову форму договору розподілу природного газу.

2. Для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) Оператор ГРМ в установленому порядку направляє кожному споживачу супровідним листом встановленої НКРЕКП форми сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об'єкта, що складається за встановленою формою для побутових споживачів або за встановленою формою для споживачів, що не є побутовими.

Оператор ГРМ може надати споживачу підписану його уповноваженою особою письмову форму договору розподілу природного газу.

3. У разі незгоди споживача приєднуватися до умов договору розподілу природного газу споживач не має права використовувати природний газ із ГРМ та має подати до Оператора ГРМ письмову заяву про припинення розподілу природного газу на його об'єкт.

Згідно з вимогами цього пункту здійснюється приєднання до договору розподілу природного газу споживачів-замовників, які отримують технічний доступ до ГРМ.

4. Якщо в результаті реконструкції чи технічного переоснащення вже підключеного до ГРМ об'єкта та/або зміни форми власності чи власника цього об'єкта є необхідність внесення змін до персоніфікованих даних споживача або укладання договору розподілу природного газу з новим власником, споживач (замовник) повинен самостійно звернутися до Оператора ГРМ з відповідною заявою про внесення змін до персоніфікованих даних або укладання договору розподілу природного газу.

Якщо додані до заяви про внесення змін до персоніфікованих даних споживача або про укладання договору розподілу природного газу з новим власником об'єкта дані потребують уточнення, Оператор ГРМ протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви направляє споживачу (замовнику) письмовий запит щодо уточнення даних.

За відсутності зауважень або після їх усунення Оператор ГРМ протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви (або дати усунення зауваження) повідомляє споживача про коригування персоніфікованих даних, а для нового споживача надає (підтверджує) сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу.

5. Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

6. Оператор ГРМ не має права відмовити споживачу, власні об'єкти якого підключені до/через ГРМ, в укладанні договору розподілу природного газу за умови дотримання споживачем вимог щодо укладення договору розподілу природного газу, передбачених Кодексом газорозподільних систем та чинним законодавством України.

У разі прийняття рішення про відмову споживачу (замовнику) в укладанні договору розподілу природного газу Оператор ГРМ інформує про це споживача (замовника) та відповідний територіальний орган Регулятора.

7. У разі передавання об'єкта споживача або його частини в оренду та обумовлення договором оренди передавання орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з Оператором ГРМ стосовно забезпечення орендованого об'єкта або його частини природним газом між орендарем та Оператором ГРМ має бути укладений договір розподілу природного газу у встановленому порядку.

8. У разі звільнення займаного об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) споживач зобов'язаний повідомити про це Оператора ГРМ не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) та остаточно розрахуватись з ним за договором розподілу природного газу до вказаного споживачем дня звільнення об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) включно.

9. У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем Оператора ГРМ про звільнення об'єкта або приміщення (остаточне припинення користування природним газом) споживач зобов'язаний здійснювати оплату послуг за договором розподілу природного газу, як випливає з умов договору.

10. Договір розподілу природного газу з новим споживачем укладається після припинення договору розподілу природного газу із споживачем, який звільняє об'єкт або приміщення.

Якщо додані до заяви про внесення змін до персоніфікованих даних споживача або про укладання договору розподілу природного газу з новим власником об'єкта дані потребують уточнення, Оператор ГРМ протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви направляє споживачу (замовнику) письмовий запит щодо уточнення даних.

За відсутності зауважень або після їх усунення Оператор ГРМ протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви (або дати усунення зауваження) повідомляє споживача про коригування персоніфікованих даних, а для нового споживача надає (підтверджує) сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу.

5. Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.

6. Оператор ГРМ не має права відмовити споживачу, власні об'єкти якого підключені до/через ГРМ, в укладанні договору розподілу природного газу за умови дотримання споживачем вимог щодо укладення договору розподілу природного газу, передбачених Кодексом газорозподільних систем та чинним законодавством України.

У разі прийняття рішення про відмову споживачу (замовнику) в укладанні договору розподілу природного газу Оператор ГРМ інформує про це споживача (замовника) та відповідний територіальний орган Регулятора.

7. У разі передавання об'єкта споживача або його частини в оренду та обумовлення договором оренди передавання орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з Оператором ГРМ стосовно забезпечення орендованого об'єкта або його частини природним газом між орендарем та Оператором ГРМ має бути укладений договір розподілу природного газу у встановленому порядку.

8. У разі звільнення займаного об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) споживач зобов'язаний повідомити про це Оператора ГРМ не пізніше ніж за 20 робочих днів до дня звільнення об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) та остаточно розрахуватись з ним за договором розподілу природного газу до вказаного споживачем дня звільнення об'єкта або приміщення (остаточного припинення користування природним газом) включно.

9. У разі неповідомлення або несвоєчасного повідомлення споживачем Оператора ГРМ про звільнення об'єкта або приміщення (остаточне припинення користування природним газом) споживач зобов'язаний здійснювати оплату послуг за договором розподілу природного газу, як випливає з умов договору.

10. Договір розподілу природного газу з новим споживачем укладається після припинення договору розподілу природного газу із споживачем, який звільняє об'єкт або приміщення.

Укладання договору розподілу природного газу з Новим власником об’єкту (у тому числі побутовим споживачем), який підключений в установленому законодавством порядку до ГРМ

З процедурою укладення/переукладення договору можна ознайомитись, перейшовши за посиланням: https://vl.dsoua.com/ua/services/pidkljuchiti-gaz/distribution-terms/id/tipovij-dogovir-rozpodilu-prirodnogo-gazu-15570

Нові власники об'єктів, підключених в установленому законодавством порядку до ГРМ, разом із заявою про укладання договору розподілу природного газу (формування заяви-приєднання до умов договору розподілу природного газу) подають Оператору ГРМ такі документи:

- копії документів, якими визначено право власності чи користування замовника на його об'єкт (приміщення);

- копії документів замовника на право укладання договорів, а саме документів, які посвідчують фізичну особу або її представника (для фізичних осіб), документів, які посвідчують статус юридичної особи чи фізичної особи - підприємця та її представника (для юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців), та копію документа про взяття на облік або реєстрацію у територіальних органах Державної фіскальної служби;

- копію належним чином оформленої довіреності на представника замовника, уповноваженого представляти інтереси замовника під час процедури укладання договору розподілу природного газу (за потреби).


З текстом Типового договору розподілу природного газу можна ознайомитись за посиланням: https://vl.dsoua.com/ua/files/34911/1

Контактний номер телефону: Контакт-центр для консультацій споживачів (0332) 280 -104,

067-333-9-104, щодня з 8:00 до 20:00, голосове меню IRV - цілодобово.

ДП "ЕВОДА Трейд"
Тип даних Зміст
Сайт:

Електронна пошта:

https://evodatrade.com.ua/

enerqy@evodatrade.com.ua

Послуги постачальника: послуги з постачання природного газу населенню
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (приміщення бізнес-центру Директорія), Пн.-Пт. з 8:00 до 17:00, Субота – Неділя: вихідні.
Порядок укладення договорів на надання послуг: З процедурою зміни постачальника газу можна ознайомитись, перейшовши за посиланням: https://evodatrade.com.ua/dlya-fizichnikh-osib/

Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам  є публічним і регламентує порядок та умови постачання природного газу Споживачу як товарної продукції Постачальником.

Для зміни постачальника газу необхідно звернутися в Муніципальний сервісний центр за адресою вул. Винниченка, 26 (бізнес-Центр «Директорія») та заповнити заяву-приєднання до умов договору постачання природного газу побутовим споживачам.

Перелік документів, необхідних для укладення договору (оригінали):

• документ, що посвідчує особу споживача (для громадян України — паспорт громадянина України)

• довідку про присвоєння ідентифікаційного номеру;

• документ, що підтверджує право власності на квартиру, будинок або право користування ними;

• письмова згода співвласників у разі, якщо об'єкт споживача перебуває у власності (користуванні) кількох осіб (підписи співвласників проставляються в заяві-приєднанні);

• ідентифікаційний номер пільговика, субсидіанта (оригінал) – у разі наявності пільги чи субсидії.

У разі отримання субсидії та/або пільг з оплати природного газу Споживач вносить плату в установленому законодавством порядку.

ДОГОВІР постачання природного газу побутовим споживачам (населенню)

Після заповнення заяви-приєднання очікуйте повідомлення-підтвердження від нового постачальника із зазначенням дати початку постачання газу або відмову у наданні послуг з постачання

Контактний номер телефону: (0332) 782-220, 067-332-28-00
ПрАТ "Волиньобленерго"
Тип даних Зміст
Сайт:

Електронна пошта:

energy.volyn.ua

kanc@energy.volyn.ua

Послуги постачальника: послуги з розподілу електричної енергії
Центри обслуговування клієнтів (сервісні центри, де споживач може укласти договір): м. Луцьк, вул. Єршова, 4 (район авторинку), години роботи: понеділок-четвер 8.00 – 17.00, п’ятниця 8.00 – 15.45.
Порядок укладення договорів на надання послуг: Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії за ініціативою споживача або Оператора системи, як правило, укладається шляхом приєднання споживача за заявою-приєднання до розробленого Оператором системи розподілу договору на умовах складеного Оператором системи розподілу паспорта точки розподілу.

Ініціатором укладення договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії у разі зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки є споживач, який повинен надати заяву-приєднання, паспорт точки розподілу за кожною такою точкою за об’єктом споживача (підписаний уповноваженою особою Оператора системи розподілу) та визначений Правилами роздрібного ринку електричної енергії перелік документів.

Разом з заявою-приєднання споживач подає наступні документи:

Для укладення договору побутового споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії заявник у разі нового приєднання, зміна технічних параметрів, зміни споживача, форми власності чи власника електроустановки має надати оператору системи такі документи:

• заяву про укладення відповідного договору із зазначенням місцезнаходження об’єкта та реквізитів заявника та наявності чинного паспорту точки розподілу;

• копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера або реєстраційного номера карти платника податків або копію паспорта (для фізичних осіб,які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади і мають відмітку у паспорті);

• копію документа, яким визначено право власності чи користування на об’єкт (приміщення), або копію документа, що підтверджує право власності чи користування на земельну ділянку або її частину (у разі відсутності на відповідній земельній ділянці об’єкта), право на розміщення електроустановок на території здійснення господарської діяльності з розподілу електричної енергії (у разі відсутності об’єкта споживача);

• копію документа про підтвердження повноважень особи на укладення договору (копію довіреності, виданої в установленому порядку тощо), за необхідності;

• копію декларації (повідомлення) про початок виконання будівельних робіт або дозволу на виконання будівельних робіт (для укладення договору споживача про надання послуг з розподілу та постачання електричної енергії на будівельні майданчики, у разі якщо наявність такого дозволу є обов’язковою або зазначені документи вимагаються законодавством у сфері містобудування) та/або у визначених законодавством випадках, копію декларації про готовність об’єкта до експлуатації або сертифіката (для новозбудованих та реконструйованих електроустановок);

• у разі нового приєднання та/або технічного переоснащення, що призвело до зміни технічних параметрів електроустановки, копію технічно-проектної документації та документи щодо її реалізації.

У разі нового будівництва або реконструкції об’єкта (електроустановки) договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії укладається (якщо до реконструкції такий договір не укладався, втратив чинність тощо) за умови завершення процедури приєднання до електричних мереж (підписання акта про надану послугу) та надання споживачем (у разі необхідності, за запитом оператора системи) копії декларації про готовність об’єкта до експлуатації або відповідного сертифіката.

Редакція публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії

Контактний номер телефону: (0332) 78-05-27
Управитель багатоквартирного будинку / ОСББ / ЖБК / балансоутримувач
Тип даних Зміст
Послуги постачальника: послуги з управління багатоквартирним будинком
Порядок укладення договорів на надання послуг: Порядок  надання послуги з управління будинком визначають Правила надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типовий договір, затверджені постановою Кабінетом Міністрів України.

Управління багатоквартирним будинком здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором.

Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» визначено три форми управління багатоквартирним будинком:

1. Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками.

2. Управління багатоквартирним будинком управителем.

3. Управління багатоквартирним будинком об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ).

Самостійне управління багатоквартирним будинком співвласниками

Така форма управління передбачає можливість управляти будинком без створення ОСББ. Цей варіант управління може бути рекомендований для малоквартирних будинків (3–5 квартир), де власники самостійно можуть утримувати свій будинок та прибудинкову територію в належному стані.

Управління багатоквартирним будинком управителем

Ця форма передбачає управління будинком на підставі договору про надання послуг з визначеним управителем.

Договір про надання послуг з управління будинком повинен містити:

1. перелік послуг;

2. вимоги до якості послуг;

3. права і обов’язки сторін;

4. відповідальність сторін за порушення договору;

5. ціна послуг;

6. порядок оплати послуг;

7. порядок і умови внесення змін до договору;

8. строк дії договору, порядок і умови продовження дії та розірвання договору.

Якщо зборами співвласників прийнято рішення про укладення договору щодо надання послуг з управління будинком, такий договір підписується співвласниками або уповноваженими особами визначеними зборами співвласників. Цей договір підписується на умовах, затверджених зборами, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками.

Управитель протягом одного місяця після підписання з ним договору зобов’язаний надати або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору, завірений підписом управителя.

Варто зазначити, що договір з управителем укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово іншу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на наступний однорічний строк.

Управління багатоквартирним будинком ОСББ

Ця форма передбачає, що співвласники для більш ефективного управління своїм будинком та прибудинковою територією створюють ОСББ – орган для прийняття колективних рішень.

Управління будинком може бути здійснено:

• через управителя, з яким ОСББ укладає договір, умови якого повинні відповідати типовому договору, затвердженому центральним органом виконавчої влади; • через загальні збори співвласників багатоквартирного будинку, правління ОСББ та ревізійну комісію.

Вищим органом управління ОСББ є загальні збори співвласників.

Для керівництва поточною діяльністю ОСББ обирається правління, яке має право приймати рішення з питань діяльності ОСББ, визначених статутом.

Правління є виконавчим органом ОСББ і підзвітне загальним зборам. Порядок його обрання та відкликання, склад та строки обрання встановлюється загальними зборами. Для здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю правління ОСББ на загальних зборах обирає з числа співвласників ревізійну комісію або приймає рішення про залучення аудитора. Порядок діяльності ревізійної комісії та її кількісний склад затверджуються загальними зборами.

Уразі прийняття рішення про залучення управителя  необхідно укласти договір з управителем.

Управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, який укладається та підписується уповноваженою зборами співвласників особою. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за згодою сторін та зазначається у договорі з управителем. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов'язковим для виконання всіма співвласниками.

Управитель протягом одного місяця після підписання з ним договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (змін до нього) зобов'язаний надати або надіслати рекомендованим листом кожному співвласнику примірник такого договору (змін до нього), завірений підписом і печаткою управителя (за її наявності).