Постачання гарячої води

Матеріал з Wiki MSCenter
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Загальна інформація

Постачальником послуги постачання гарячої води в місті Луцьк є Державне комунальне підприємство «Луцьктепло».

Адреса ДКП "Луцьктепло": 43021, м. Луцьк, вул. Гулака Артемовського, 20.

Офіційний сайт в мережі Інтернет: http://teplo-dkp.lutsk.ua

Сторінка в соціальних мережах:  https://www.facebook.com/lutskteplo

Датою заснування підприємства вважається 19 травня 1999 року. На 01.01.2020 кількість працівників на підприємстві – 749. Протяжність мереж 132,131 км в двотрубному вимірі. Кількість абонентів 41360, з них  населення 41164, юридичні особи 196.

Послуга з постачання гарячої води - послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у гарячій воді, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем гарячого водопостачання.

Додатковими послугами згідно з вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» є:

  • плата за абонентське обслуговування постачання гарячої води - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку;
  • внески за встановлення вузла комерційного обліку постачання гарячої води - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із встановленням вузлів комерційного обліку (за наявності);
  • внески за обслуговування вузла комерційного обліку постачання гарячої води - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із обслуговуванням вузлів комерційного обліку (за наявності);
  • внески за заміну вузла комерційного обліку постачання гарячої води - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із заміною вузлів комерційного обліку (за наявності).

Вузлом комерційного обліку є вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

Графік надання послуги

Послуга надається щоденно з 6:00 по 22:00 крім перерв для планового ремонту котелень (графік погоджується виконавчим комітетом Луцької міської ради) та перерв, пов’язаних з ліквідацією аварій згідно з статтею 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

З актуальними дані про планові та аварійні відключення можна ознайомитись на офіційному сайті підприємства в розділі "Для дому".

Графік припинення подачі гарячої води в 2020 році - http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/grafik_prypynennya_podachi_garyachoyi_vody_2020r/

Укладення договору про надання послуг

Договори про надання послуг з постачання гарячої води укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1182 «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води». Їх вирізняється п’ять типів:

  1. Договір з індивідуальним споживачем (без здійснення обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання) – за замовчуванням.
  2. Договір з індивідуальним споживачем (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи теплопостачання).
  3. Договір з колективним споживачем.
  4. Колективний договір.
  5. Договір з власником (користувачем) будівлі.

Детально з відмінностями різних типів договорів можна ознайомитись за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/modeli_dogovirnyh_vidnosyn/

В межах одного будинку споживачі можуть обрати одну модель договірних відносин та укласти належні договори на надання послуг.

У випадку відсутності колективного рішення щодо вибору нової моделі договірних відносин до 01.02.2021р., зі споживачами укладаються договори про надання послуги з постачання гарячої води в межах Договору з індивідуальним споживачем (без здійснення обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи) на умовах публічного договору.

Публічний договір приєднання розміщений на офіційному веб-сайті підприємства за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/zrazky_dogovoriv/

Заява про приєднання до публічного договору розміщена за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/zrazky_zayav/

Для оформлення заяви про приєднання надаються наступні документи та їх копії:

  • паспорт власника житлового об'єкту;
  • довідка про реєстраційний номер власника житлового об'єкту;
  • документ на право власності або користування житловим об'єктом;
  • технічний паспорт на житловий об'єкт;
  • інформація про кількість зареєстрованих (проживаючих осіб) в приміщенні.

Оформлення заяви про приєднання можливе в Центрах обслуговування клієнтів (далі - ЦОК) за адресами:

  • ЦОК ДКП "Луцьктепло" в м. Луцьк, вул. Г. Артемовського, 20;
  • ЦОК Муніципального Сервісного Центру в м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія).

Тарифи на послуги

Тарифи на послугу з постачання гарячої води споживачам міста Луцьк затверджуються Виконавчим комітетом Луцької міської ради.

     Актуальна інформація про розмір тарифів на постачання гарячої води, їх структуру, хронологія затвердження за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/taryfy/

Розмір плати за абонентське обслуговування постачання гарячої води розраховується і затверджується лише ДКП "Луцьктепло". Витрати, які увійшли до формування плати за абонентське обслуговування були у складі тарифів на централізоване опалення та централізоване гаряче водопостачання (ці тарифи затверджені рішенням виконавчого комітету  Луцької міської ради від 30.11.2018 №777-1). Проте, відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та до внесених змін у постанову КМУ від 1 червня 2011 р. № 869, якою затверджено Порядок формування тарифів на теплову енергію та гаряче водопостачання, ці витрати виключені із структури тарифів на постачання теплової енергії та постачання гарячої води (рішення виконавчого комітету  Луцької міської ради від 24.09.2020 №517-1) і сформовані в окремий платіж – плату за абонентське обслуговування.

     Інформація про плату за абонентське обслуговування постачання гарячої води наведена за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/plata_za_abonentske_obslugovuvannya/

Розміри внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку постачання гарячої води розраховуються ДКП "Луцьктепло" (відповідно до «Методики визначення розміру внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та їх розподілу між споживачами комунальних послуг, власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання» (далі – Методика), затвердженої Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.06.2018 № 129) і затверджуються рішенням виконавчого комітету Луцької міської ради. Розмір внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку визначено окремо для кожної будівлі, виходячи з планованих витрат ДКП «Луцьктепло» на обслуговування відповідних вузлів комерційного обліку (їх складових частин), зокрема витрат на огляд, опломбування/розпломбування, періодичну повірку (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміну допоміжних засобів вузла обліку тощо.

     Інформація про внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку постачання гарячої води можна отримати за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/vnesky_na_teplovyy_lichylnyk/

Нарахування

У разі наявності вузлів розподільчого обліку (квартирних лічильників) - визначення обсягу спожитої послуги в кубічних метрах проводиться згідно з показниками таких лічильників за діючими тарифами на послугу з постачання гарячої води.

Згідно Правил надання послуги з постачання гарячої води – показання квартирних засобів обліку знімаються споживачем щомісяця, а також споживач зобов’язаний забезпечувати доступ до квартирних засобів обліку представника виконавця за наявності в нього відповідного посвідчення для зняття контрольних показників квартирних засобів обліку. Якщо ж показник на третє число не буде переданий - у такому випадку кінцеві показники лічильників визначить підприємство у відповідності до ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», виходячи із середньомісячного споживання.

У разі відсутності квартирного лічильника і наявності вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника) - нарахування проводяться згідно з показаннями вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника). Від загального обсягу спожитої гарячої води будинком віднімаються обсяги споживання за даними показань квартирних засобів обліку, а отримана різниця розподіляється між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні засоби обліку. У разі відсутності квартирного лічильника і відсутності вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника) - нарахування проводиться за нормою споживання.

Норма споживання використовується для здійснення нарахувань за послугу з постачання гарячої води при відсутності лічильників води (квартирних і будинкових) та становить 120 літрів/добу на одну людину, що затверджена рішенням виконавчого комітету Луцької  міської ради №233 від 28.07.2005 для багатоквартирних житлових будинків, середньорічної тривалості місяця відповідно до рішення Луцької міської ради №1/12 від 26.04.2002 «Про заходи щодо вдосконалення системи оплати комунальних послуг населенням міста» та вартості 1 куб.м. послуги з постачання гарячої води.

Споживач здійснює оплату за цим Договором, у відповідності до вимог Правил і Публічного договору приєднання про надання послуг, щомісяця не пізніше останнього числа місяця, що настає за розрахунковим періодом, що є граничним строком внесення плати за спожиту послугу. Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісяця. Внески за встановлення, обслуговування та заміну комерційного засобу обліку нараховуються квартально.

Перерахунки

Перерахунок розміру плати за послугу проводиться у разі її ненадання, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (постанова КМУ №151 від 17.02.2010р.) та визначеному договором про надання послуги.

Необхідною умовою для проведення перерахунку є наявність акту-претензії. Оформлення претензій споживачів до виконавців визначено статтею 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

У разі відсутності квартирного лічильника відповідно до п.6 ст.7 цього Закону передбачено право споживача на несплату вартості послуги за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні понад 30 календарних днів за умови документального підтвердження даного факту.

Споживач (або уповноважена ним особа) повинен повідомити про зміну підприємство, звернувшись в Центр обслуговування клієнтів та надати документи, які підтверджують тимчасову відсутність зареєстрованої особи:

1) документ про реєстрацію особи за адресою:

-  якщо квартира приватизована: будинкова книга або довідка від ОСББ;

-  якщо квартира не приватизована: довідка з ЦНАПу.

2) документ про фактичне місце проживання без реєстрації особи на час навчання, лікування, перебування за кордоном (місце роботи, навчання з офіційним перекладом), перебування в місцях позбавлення волі, проходження строкової військової служби.

Важливо! Якщо період відсутності буде перевищувати 6 місяців, споживач (або уповноважена ним особа) у місячний термін з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду має надавати підприємству оновлену письмову заяву з відповідними підтверджувальними документами.

Винятком є випадки, коли наймач (власник) квартири перебувають на стаціонарному лікуванні, санаторно-курортному відпочинку, терміни якого підтверджено лікарняним, путівкою тощо.

Лічильники

Вартість обслуговування квартирних засобів обліку постачання гарячої води наведено за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/rozumnykam_y_rozumnytsyam/

При виникненні питань щодо порядку встановлення, обслуговування, заміни чи повірки лічильників гарячої води та пломб на них необхідно звернутись до підприємства з письмовою заявою або за телефонами 28-30-67(2) та 28-30-66(3).

Порядок прийняття в експлуатацію засобу обліку гарячої води.

Споживач повинен звернутися в Центр обслуговування клієнтів ДКП "Луцьктепло" (вул. Г. Артемовського, 20 або вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія)  для написання заяви про прийняття засобу обліку на абонентський облік та провести оплату послуги з опломбування лічильника гарячої води. При собі необхідно мати технічний паспорт приладу (лічильника гарячої води) та документи для укладення договору.

Повірка квартирних лічильників (розподільних засобів обліку).

Засоби вимірювальної техніки підлягають періодичній метрологічній повірці на підставі Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (ст. 17).

Періодична повірка лічильників гарячої води здійснюється в один з двох способів:

1) повірка з демонтажем на стаціонарних установках повірочної лабораторії підприємства.

Для такої повірки повірки споживачу необхідно:

- звернутися до ДКП «Луцьктепло» в Центр обслуговування споживачів (м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20, тел. +38 (0332) 28-30-66 або на вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія)  ), подати заяву на розпломбування/опломбування засобу обліку гарячої води та провести оплату даної послуги. Вартість послуг з обслуговування та повірки лічильників гарячої води;

- дочекатися візиту контролера, який розпломбує лічильник (-и) та складе акт, де зафіксовано тип, номер та покази лічильника (-ів) на момент розпломбування;

- зняти лічильник (-и) та принести їх до ДКП «Луцьктепло» за адресою пр. Молоді, 10-б, тел. +38 (0332) 28 30 65, +38 050 438 7224 та дотримуватись подальших інструкцій працівників підприємств або зробити повірку в іншій організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт;

- по закінченні повірки встановити лічильник(-и), викликати представника ДКП «Луцьктепло» для опломбування лічильника (звернувшись в Центр обслуговування клієнтів ДКП «Луцьктепло»); надати йому свідоцтво про повірку або паспорт лічильника з відміткою про проведення повірки.

Працівник підприємства здійснить технічний огляд вузла(-ів) обліку, опломбує лічильник(-и) та складе акт прийняття на абонентський облік лічильника (-ів) гарячої води після проведення метрологічної повірки, у якому зафіксовано тип, номер лічильника (-ів), номер пломби та покази лічильника (-ів) на момент опломбування.

2) повірка без демонтажу лічильника, за місцем його встановлення.

Для такої повірки споживачу необхідно:

- звернутися до ДКП «Луцьктепло» в Центр обслуговування споживачів (м. Луцьк, вул. Гулака-Артемовського, 20, тел. +38 (0332) 28-30-66 або на вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія)  ) для написання заяви на проведення метрологічної повірки лічильника переносною установкою та провести оплату даної послуги. Вартість послуг з обслуговування та повірки лічильників гарячої води.

- після того, як повірку проведено, споживач отримує документ, а вся інформація автоматично вноситься у базу даних підприємства.

Споживач має право замовити повірку без демонтажу в іншій спеціалізованій організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт.

В такому випадку споживачу необхідно - надати документи про повірку в Центр обслуговування клієнтів ДКП «Луцьктепло» і написати заяву про прийняття в експлуатацію лічильника гарячої води, у звязку з проведенням метрологічної повірки переносною установкою. Після чого дочекатися візиту контролера підприємства, який здійснить технічний огляд вузла (-ів) обліку гарячого водопостачання.

В разі виходу з ладу засобу обліку гарячої води.

- споживач зобовязаний невідкладно зателефонувати до ДКП «Луцьктепло» за тел. +38 (0332) 28-30-66 (1),  моб. +38 (050) 438 9277 та повідомити про несправність лічильника;

- звернутись особисто в Центр обслуговування клієнтів підприємства  (вул. Г. Артемовського, 20 або вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія) для написання заяви на розпломбування засобу обліку гарячої води;

- дочекатися візиту контролера, який розпломбує лічильник(-и) та складе акт несправності приладу (з цього моменту і до опломбування нового/відремонтованого лічильника нарахування за послугу з постачання гарячої води буде проводитись згідно діючих тарифів за умови безоблікового водокористування);

- після зняття пломби можна робити заміну/ремонт лічильника;

- після встановлення нового/відремонтованого лічильника необхідно звернутись в Центр обслуговування клієнтів підприємства   для написання заяви на опломбування засобу обліку. При собі необхідно мати технічний паспорт на новий лічильник (в разі заміни), технічний паспорт приладу з повірочним тавром (в разі ремонту/повірки).

- Після здійснення оплати за послугу з розпломбування/опломбування засобу обліку гарячої води представник підприємства повинен оглянути правильність установки лічильника, опломбувати його і записати показники. З цього моменту пристрій вважається зареєстрованим, оплата буде проводитись згідно з його показаннями.

Щодо пошкодження засобів обліку та пломб на них.

Згідно з Правилами, споживач зобов’язаний «забезпечувати цілісність … засобів обліку та не втручатися в їх роботу», «зберігати вузол обліку та пломби на ньому в належному стані». Знімати пломби, встановлені представником теплопостачальної організації (ДКП «Луцьктепло»), має право лише працівник ДКП «Луцьктепло» або споживач за дозволом відповідної служби підприємства.

У разі самовільного розпломбування, відсутності, пошкодження та/або некоректної роботи приладів комерційного обліку теплової енергії, «обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації  середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді».

У разі самовільного розпломбування, відсутності пломб, пошкодження квартирних засобів обліку гарячої води споживачу проводиться нарахування плати за послугу з постачання гарячої води згідно діючих тарифів за умови безоблікового водокористування.

Розстрочка платежів

З 01.02.2021 року розстрочка на платежі за послуги з постачання теплової енергії не застосовується у зв’язку із застосуванням для споживачів двоставкових тарифів, котрі передбачають оплату за отримані послуги протягом року.

Реструктуризація заборгованості

Договір реструктуризації заборгованості за послуги з постачання гарячої води укладається зі рішенням підприємства лише в приміщенні Центру обслуговування клієнітв ДКП»Луцьктепло» в м.Луцьк, вул. Г.Артемовсього 20.

Згідно внутрішнього «Положення про реструктуризацію боргу за теплопостачання та гарячу воду» ДКП»Луцьктепло» боржник перед укладенням договору реструктуризації має оплатити 20% від суми заборгованості на день звернення та провести оплату поточного платежу, в підтвердження чого надати відповідні квитанції про сплату. Оплата судових витрат (за їх наявності) також обов’язкова перед укладенням договору.

Існуючі терміни реструктуризації боргу відрізняються в залежності від суми боргу:

  • до 5 тис.грн. – до 3-ох місяців
  • від 5 до 10 тис.грн. – до 6 місяців
  • від 10 до 15 тис.грн. –  до 9 місяців
  • понад 15 тис.грн. – до 12 місяців

Договір може укласти власник (співвласник) майна, квартиронаймач, представник власника по дорученню.

Пільги та субсидії

Згідно чинного законодавства пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються на наступні послуги ДКП "Луцьктепло":

Послуга з постачання гарячої води (незалежно від наявності вузлів розподільного і комерційного обліку).

Внесок за встановлення вузлів комерційного обліку гарячої води (квартальний).

Внесок за обслуговування вузлів комерційного обліку гарячої води (квартальний).

Внесок за заміну вузлів комерційного обліку гарячої води (квартальний).

Плата за абонентське обслуговування послуги з постачання гарячої води (щомісячна) - поширюється лише субсидія!

Надання житлових субсидій та пільг в оплаті за житлово-комунальні послуги здійснюється за нормативами споживання послуг, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України 06.08.2014р. №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Отримати детільну інформацію щодо права на отримання субсидії, враховуваних доходів, переліку послуг і нормативів, переліку документів та адрес управлінь соціального захисту можна в розділі "Субсидії" веб-сайту Міністерства соціальної політики України. Отримати детільну інформацію щодо права на пільгу, залежність від доходів, переліку послуг і нормативів можна в розділі "Пільги" веб-сайту Міністерства соціальної політики України.

Станом на сьогодні пільги та житлові субсидії виплачуються готівкою особі або перераховується за безготівкою надавачам житлово-комунальних послуг.

Тому пільговик, незалежно від того, виплачується йому пільга на компослуги готівкою або перераховується за безготівкою, отримує квитанції з повним розміром платежу.

Як у пільговиків, так і у субсидіантів, яким держдопомога виплачується готівкою, складнощів з оплатою не виникає, адже вони після отримання грошових коштів оплачують послуги за повною вартістю. Тим, кому пільга виплачується в безготівковій формі - за постановою Кабінету Міністрів України, кошти постачальникам послуг АТ "Ощадбанк" перераховує (відповідно до сум у квитанціях) в межах суми держдопомоги (розміру щомісячної субсидії або пільги) в такій послідовності:

  1. постачання теплової енергії або природного газу і електроенергії для індивідуального опалення;
  2. постачання гарячої води;
  3. централізоване водопостачання;
  4. централізоване водовідведення;
  5. постачання електроенергії;
  6. поставки природного газу (для приготування їжі, нагрівання води);
  7. вивезення побутових відходів;
  8. послуги з управління багатоквартирним будинком;
  9. внески за установку, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (будинкові лічильники тепла, води, газу).

При цьому, "Ощадбанк" перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо. Поки дозволяє сума пільги. Ті послуги, на які не вистачило коштів, пільговик повинен сплатити самостійно.

Оскільки тепер монетизацію пільги та житлової субсидії нараховують не за фактом споживання, а за нормами, то якщо пільговик чи субсидіант вжив послуги в обсягах менших, ніж пільгові, решта суми може бути використана в наступному місяці. Наприклад, людина місяць не мешкала в квартирі, не використовувала воду, газ, але виплату у вигляді пільги/субсидії за них він отримає в будь-якому випадку. При виплаті пільг/субсидій готівкою, зекономленими коштами особа може розпоряджатися щомісячно, при виплаті пільг/субисдій в безготівковій формі – тільки після завершення опалювального сезону зекономлені кошти можна буде отримати готівкою на свій банківський рахунок в АТ "Ощадбанк".

Також існує зв'язок між наявністю заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги і наданням пільг та житлових субсидій.

Згідно Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17.04.2019р. за №373:

  • Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
  • Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.
  • У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848:

  • житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), зокрема, якщо: структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії..

Аварійні ситуації

У разі пошкоджень на трубопроводах гарячого водопостачання в зоні балансової приналежності мереж ДКП «Луцьктепло» потрібно повідомити аварійну службу за тел. 28-30-60, 0 800 21 55 21 та +38 (050) 011 2400.

Додаткові платні послуги

ДКП "Луцьктепло" надає також додаткові платні послуги, витрати на надання яких не включені в тариф на послугу з постачання гарячої води, внести та плату за абонентське обслуговування, а саме:

1. Послуги з обслуговування теплового вводу, засобів обліку теплової енергії.

2. Послуги з прийняття на абонентський облік лічильників гарячої води.

3. Послуги хімічної служби.

4. Послуги електротехнічної лабораторії з лабораторного випробування і вимірювання.

5. Послуги з комісійного прийняття в експлуатацію засобів обліку теплової енергії.

6. Послуги з обслуговування та повірки засобів обліку.

7. Послуги з відкриття (закриття) засувки.

8. Послуги автотранспортних засобів.

9. Послуги з погодження топографо-геодезичних  зйомок, проектів, генпланів, добудов до існуючих будівель, благоустрою територій, схем земельних ділянок, відносно прокладених теплових мереж.

10. Визначення місць витоку води.

Детальний перелік і вартість (розцінки) надання платних послуг наведена на сторінці: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/rozumnykam_y_rozumnytsyam/

Якість послуг

Питання вирішення спорів при наданні неякісних послуг надавачем послуг регулюються:

Температура гарячої води в точці розбору повинна становити не нижче 50ºС та не вище 75 ºС.

У випадку невідповідності температури гарячої води цим параметрам коефіцієнт зменшення плати становить:

  • К = 0,1 при Т від 45 до 49 ºС;
  • К =0,3 при Т від 40 до 44ºС;
  • при Т нижче 40ºС застосовується тариф як для холодної води.

Законодавство

Загальне законодавство щодо житлово-комунальних послуг:

1.1. Закон України, Про житлово-комунальні послуги [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2018, № 1, ст.1], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19#Text

1.2. Закон України, Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2017, № 34, ст.370], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Text

1.3. Закон України, Про метрологію та метрологічну діяльність, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2014, № 30, ст.1008], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1314-18#Text

1.4. Закон України, Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2002, № 10, ст.78], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14#Text

1.5. Закон України, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2015, № 29, ст.262], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text

1.6. Закон України, Про реструктуризацію заборгованості з квартирної            плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2003, N 23, ст.151], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/554-15#Text

1.7. Закон України, Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2016, № 4, ст.42], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/887-19#Text

1.8. Закон України, Про звернення громадян, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 1996, № 47, ст.256], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр#Text

1.9. Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1502/32954, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text

1.10. Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, постанова Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-2015-п#Text

1.11. Порядок погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги, постанова Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 976, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/976-2003-п#Text

1.12. Порядок проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1145-2018-п#n10

1.13. Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 15 серпня 2018 року № 219, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 р. за № 1074/32526, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#n14

1.14. Порядок прийняття приладу обліку на абонентський облік, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунального господарства України 12 жовтня 2018 року № 270, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2018 р. за № 1304/32756, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-18#Text

1.15. Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 за №151, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-%D0%BF#Text

Законодавство щодо постачання гарячої води та теплопостачання населенню:

3.1. Закон України, Про теплопостачання, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2005, № 28, ст.373], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2633-15#Text

3.2. Правила надання послуги з постачання теплової енергії, постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/830-2019-п#n14

3.3. Правила надання послуги з постачання гарячої води, постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1182-2019-п#Text

3.4. Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року № 169, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2019 р. за № 982/33953, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0982-19#Text

3.5. Рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 28.07.2005 р № 233 «Про внесення змін до рішення виконкому від 29.04.2005 № 146 «Про норми водоспоживання».

http://www.teplo-dkp.lutsk.ua/ua/normy_spozhyvannya_garyachoyi_vody/

Контакти

Основі контактні номери телефонів ДКП "Луцьктепло" для населення:

Аварійно-диспетчерська служба 0 800 21 55 21 / +38 (050) 011 2400

Питання нарахувань для населення та Центр обслуговування клієнтів по вул. Г. Артемовського +38 (0332) 28-30-66

Щодо неякісних послуг +38 (0332) 28-30-67 та +38 (0332) 28-30-66

Відділи ДКП «Луцьктепло»

Приймальна +38 (0332) 28-30-70

Прессекретар, Безносиков Антон Вадимович, +38 (0332) 28-30-68 (4) / +38 (095) 026 9731 (для ЗМІ)

Виробничо-технічний відділ +38 (0332) 28-30-68 (1)

Проєктно-конструкторський відділ +38 (0332) 28-30-68 (2)

Відділ збуту +38 (0332) 28 30 67 (1) / +38 (0332) 28 30 66 (1)

Юридичний відділ +38 (0332) 28 30 64 (2)

Відділ управління персоналом +38 (0332) 28 30 69 (3)

Головний енергоменеджер - начальник служби енергетичного менеджменту +38 (0332) 28 30 68 (3)

Відділ економічного планування, праці та заробітної плати +38 (0332) 28 30 69 (2)

Відділ бухгалтерського обліку +38 (0332) 28 30 69 (1)

Відділ закупівель та закупівельної логістики +38 (0332) 28 30 64 (1)

Відділ технічного розвитку та інвестиційної діяльності +38 (0332) 28-30-68 (4)

Відділ контролю за споживанням теплової енергії та якістю наданих послуг +38 (0332) 28-30-67 (2) / +38 (0332) 28-30-66 (3)

Служба метрології та сервісного обслуговування засобів обліку води та теплової енергії +38 (0332) 28 30 65 / +38 (050) 438 7224


Повна інформація про контактні номери телефонів ДКП "Луцьктепло" розміщеназа посиланням http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/kontakty/