Постачання теплової енергії (опалення)

Матеріал з Wiki MSCenter
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Загальна інформація

LT.png

Постачальником послуги з постачання теплової енергії в місті Луцьк є Державне комунальне підприємство «Луцьктепло».

Адреса ДКП "Луцьктепло": 43021, м. Луцьк, вул. Гулака Артемовського, 20.

Офіційний сайт в мережі Інтернет: http://teplo-dkp.lutsk.ua

Сторінка в соціальних мережах:  https://www.facebook.com/lutskteplo

Датою заснування підприємства вважається 19 травня 1999 року. На 01.01.2020 кількість працівників на підприємстві – 749. Протяжність мереж 132,131 км в двотрубному вимірі. Кількість абонентів 41360, з них  населення 41164, юридичні особи 196.

Графік надання послуги

Послуга надається в опалювальний сезон (рішення про початок та завершення опалювального сезону приймається виконавчим комітетом Луцької міської ради)  крім перерв, пов’язаних з ліквідацією аварій, визначених ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»

Актуальні дані про планові та аварійні відключення на офіційному сайті підприємства.

Укладення договору про надання послуг

Публічний договір приєднання розміщений на офіційному вебсайт підприємства за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/zrazky_dogovoriv/ Заява про приєднання до публічного договору розміщена за посиланням: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/zrazky_zayav/

Для оформлення заяви про  приєднання  надаються наступні  копії документів:

 • паспорт власника житлового об'єкта;
 • довідка про реєстраційний номер власника житлового об'єкта;
 • документ на право власності або користування житловим об'єктом;
 • технічний паспорт на житловий об'єкт;
 • інформація про кількість зареєстрованих (проживаючих осіб) в приміщенні.

Оформлення заяви про приєднання можливе в Центрах обслуговування клієнтів (далі - ЦОК) за адресами:

 • ЦОК ДКП "Луцьктепло" в м. Луцьк, вул. Г. Артемовського, 20;
 • ЦОК Муніципального Сервісного Центру в м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія).

Тарифи на послуги

Актуальна інформація про розмір тарифів, їх структури, хронологія затвердження: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/taryfy/

Рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 01.02.2021 №52-1 м. Луцьк Про встановлення cкоригованих тарифів на теплову енергію та послуги, що надаються ДКП «Луцьктепло»

Інформація про внески за встановлення, обслуговування та заміну КЗО ТЕ: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/vnesky_na_teplovyy_lichylnyk/

Інформація про плату за абонентське обслуговування http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/plata_za_abonentske_obslugovuvannya/

Інформація про плату за абонентське обслуговування та внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку на офіційному сайті в розділі «Тарифи».

Нарахування

У разі наявності вузлів розподільчого обліку (квартирних лічильників) нарахування проводиться згідно з їх показниками.

У разі відсутності квартирного лічильника - нарахування проводяться згідно з показаннями вузла комерційного обліку (загальнобудинкового лічильника). Від загального обсягу споживання віднімаються обсяги споживання, визначені споживачами самостійно на підставі показань квартирних засобів обліку, а отримана різниця ділиться між усіма споживачами, у яких відсутні квартирні засоби обліку.У разі відсутності загальнобудинкового лічильника - нарахування проводиться за нормою споживання.

Нарахування за послугу  здійснюються відповідно до постанови КМУ від 21.07.2005 №630, Наказу Мінрегіону від 22.11.2018 №315, Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830

Перерахунки

Перерахунок розміру плати за послугу проводиться у разі її ненадання, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, затвердженим постановою КМУ №151 та визначеному договором. Необхідною умовою для проведення перерахунку є наявність акту-претензії. Оформлення претензій споживачів до виконавців визначено статтею 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».

Лічильники

Вартість обслуговування квартирних засобів обліку теплової енергії та води: http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/rozumnykam_y_rozumnytsyam/. При виникненні питань щодо порядку встановлення, обслуговування, заміни чи повірки лічильників необхідно звернутись до Підприємства з письмовою заявою або за телефоном 28-30-67(2) та 28-30-66(3)

Розстрочка платежів

З 01.02.2021 року розстрочка на платежі за послуги з постачання теплової енергії не застосовується у зв’язку із застосуванням для споживачів двоставкових тарифів, котрі передбачають оплату за отримані послуги протягом року.

Реструктуризація заборгованості

Договір реструктуризації заборгованості за послуги з постачання гарячої води укладається зі рішенням підприємства лише в приміщенні Центру обслуговування клієнітв ДКП»Луцьктепло» в м.Луцьк, вул. Г.Артемовсього 20.

Згідно внутрішнього «Положення про реструктуризацію боргу за теплопостачання та гарячу воду» ДКП»Луцьктепло» боржник перед укладенням договору реструктуризації має оплатити 20% від суми заборгованості на день звернення та провести оплату поточного платежу, в підтвердження чого надати відповідні квитанції про сплату. Оплата судових витрат (за їх наявності) також обов’язкова перед укладенням договору.

Існуючі терміни реструктуризації боргу відрізняються в залежності від суми боргу:

 • до 5 тис.грн. – до 3-ох місяців
 • від 5 до 10 тис.грн. – до 6 місяців
 • від 10 до 15 тис.грн. –  до 9 місяців
 • понад 15 тис.грн. – до 12 місяців

Договір може укласти власник (співвласник) майна, квартиронаймач, представник власника по дорученню.

Пільги та субсидії

Згідно чинного законодавства пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються на наступні послуги ДКП "Луцьктепло":

Послуга з постачання теплової енергії (щомісячна)

Внесок за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії (квартальний)

Внесок за заміну вузлів комерційного обліку теплової енергії (квартальний)

Внесок за встановлення вузлів комерційного обліку теплової енергії (квартальний)

Плата за абонентське обслуговування послуги постачання теплової енергії (щомісячна) - поширюэться тільки субсидія!

Надання житлових субсидій та пільг в оплаті за житлово-комунальні послуги здійснюється за нормативами споживання послуг, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України 06.08.2014р. №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Отримати детільну інформацію щодо права на отримання субсидії, враховуваних доходів, переліку послуг і нормативів, переліку документів та адрес управлінь соціального захисту можна в розділі "Субсидії" веб-сайту Міністерства соціальної політики України. Отримати детільну інформацію щодо права на пільгу, залежність від доходів, переліку послуг і нормативів можна в розділі "Пільги" веб-сайту Міністерства соціальної політики України.

Станом на сьогодні пільги та житлові субсидії виплачуються готівкою особі або перераховується за безготівкою надавачам житлово-комунальних послуг.

Тому пільговик, незалежно від того, виплачується йому пільга на компослуги готівкою або перераховується за безготівкою, отримує квитанції з повним розміром платежу.

Як у пільговиків, так і у субсидіантів, яким держдопомога виплачується готівкою, складнощів з оплатою не виникає, адже вони після отримання грошових коштів оплачують послуги за повною вартістю. Тим, кому пільга виплачується в безготівковій формі - за постановою Кабінету Міністрів України, кошти постачальникам послуг АТ "Ощадбанк" перераховує (відповідно до сум у квитанціях) в межах суми держдопомоги (розміру щомісячної субсидії або пільги) в такій послідовності:

 1. постачання теплової енергії або природного газу і електроенергії для індивідуального опалення;
 2. постачання гарячої води;
 3. централізоване водопостачання;
 4. централізоване водовідведення;
 5. постачання електроенергії;
 6. поставки природного газу (для приготування їжі, нагрівання води);
 7. вивезення побутових відходів;
 8. послуги з управління багатоквартирним будинком;
 9. внески за установку, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (будинкові лічильники тепла, води, газу).

При цьому, "Ощадбанк" перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо. Поки дозволяє сума пільги. Ті послуги, на які не вистачило коштів, пільговик повинен сплатити самостійно.

Оскільки тепер монетизацію пільги та житлової субсидії нараховують не за фактом споживання, а за нормами, то якщо пільговик чи субсидіант вжив послуги в обсягах менших, ніж пільгові, решта суми може бути використана в наступному місяці. Наприклад, людина місяць не мешкала в квартирі, не використовувала воду, газ, але виплату у вигляді пільги/субсидії за них він отримає в будь-якому випадку. При виплаті пільг/субсидій готівкою, зекономленими коштами особа може розпоряджатися щомісячно, при виплаті пільг/субисдій в безготівковій формі – тільки після завершення опалювального сезону зекономлені кошти можна буде отримати готівкою на свій банківський рахунок в АТ "Ощадбанк".

Також існує зв'язок між наявністю заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги і наданням пільг та житлових субсидій.

Згідно Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17.04.2019р. за №373:

 • Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
 • Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.
 • У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848:

 • житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), зокрема, якщо: структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії..

Аварійні ситуації

У разі пошкоджень на трубопроводах централізованого теплопостачання в зоні балансової приналежності мереж ДКП «Луцьктепло»  потрібно повідомити аварійну службу за тел. 28-30-60, 0 800 21 55 21 та +38 (050) 011 2400.

Додаткові платні послуги

ДКП "Луцьктепло" надає також додаткові платні послуги, витрати на надання яких не включені в тариф на послугу, внески та плату за абонентське обслуговування, а саме:

1.Послуги з обслуговування теплового вводу, засобів обліку теплової енергії.

2.Послуги з прийняття на абонентський облік лічильників гарячої води.

3.Послуги хімічної служби.

4.Послуги електротехнічної лабораторії з лабораторного випробування і вимірювання.

5. Послуги з комісійного прийняття в експлуатацію засобів обліку теплової енергії.

6. Послуги з обслуговування та повірки засобів обліку.

7. Послуги з відкриття (закриття) засувки.

8. Послуги автотранспортних засобів.

9. Послуги з погодження топографо-геодезичних  зйомок, проектів, генпланів, добудов до існуючих будівель, благоустрою територій, схем земельних ділянок, відносно прокладених теплових мереж.

10. Визначення місць витоку води.

Детальний перелік і вартість надання платних послуг за посиланням http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/rozumnykam_y_rozumnytsyam/

Якість послуг

У випадку надання неякісних послуг відносини між споживачем та надавачем послуг регулюються постановою КМУ №630 (Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення), постановою КМУ №151 (Порядком проведення перерахунку розміру плати з надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості), постановою КМУ №830, постановою КМУ №1145.

Температура в помешканні має відповідати санітарним нормам і бути не нижче +18ºС у внутрішніх кімнатах та +20ºС у зовнішніх. При відхиленні температури всередині приміщення за відсутності розподільних та квартирних засобів обліку передбачається перерахунок 5% вартості опалення за кожен градус відхилення за період надання неякісної послуги.

Законодавство

Загальне законодавство щодо житлово-комунальних послуг:

1.1. Закон України, Про житлово-комунальні послуги [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2018, № 1, ст.1], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19#Text

1.2. Закон України, Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2017, № 34, ст.370], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Text

1.3. Закон України, Про метрологію та метрологічну діяльність, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2014, № 30, ст.1008], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1314-18#Text

1.4. Закон України, Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2002, № 10, ст.78], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14#Text

1.5. Закон України, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2015, № 29, ст.262], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text

1.6. Закон України, Про реструктуризацію заборгованості з квартирної            плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2003, N 23, ст.151], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/554-15#Text

1.7. Закон України, Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2016, № 4, ст.42], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/887-19#Text

1.8. Закон України, Про звернення громадян, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 1996, № 47, ст.256], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр#Text

1.9. Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1502/32954, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text

1.10. Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, постанова Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-2015-п#Text

1.11. Порядок погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги, постанова Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 976, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/976-2003-п#Text

1.12. Порядок проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1145-2018-п#n10

1.13. Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 15 серпня 2018 року № 219, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 р. за № 1074/32526, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#n14

1.14. Порядок прийняття приладу обліку на абонентський облік, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунального господарства України 12 жовтня 2018 року № 270, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2018 р. за № 1304/32756, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-18#Text

1.15. Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 за №151, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-%D0%BF#Text

Законодавство щодо постачання гарячої води та теплопостачання населенню:

3.1. Закон України, Про теплопостачання, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2005, № 28, ст.373], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2633-15#Text

3.2. Правила надання послуги з постачання теплової енергії, постанова Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/830-2019-п#n14

3.3. Правила надання послуги з постачання гарячої води, постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1182-2019-п#Text

3.4. Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 26 липня 2019 року № 169, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 серпня 2019 р. за № 982/33953, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0982-19#Text

3.5. Рішення виконавчого комітету Луцької міської ради від 28.07.2005 р № 233 «Про внесення змін до рішення виконкому від 29.04.2005 № 146 «Про норми водоспоживання».

http://www.teplo-dkp.lutsk.ua/ua/normy_spozhyvannya_garyachoyi_vody/

Контакти

Основі контактні номери телефонів ДКП "Луцьктепло" для населення:

Аварійно-диспетчерська служба 0 800 21 55 21 / +38 (050) 011 2400

Питання нарахувань для населення та Центр обслуговування клієнтів по вул. Г. Артемовського +38 (0332) 28-30-66

Щодо неякісних послуг +38 (0332) 28-30-67 та +38 (0332) 28-30-66

Відділи ДКП «Луцьктепло»

Приймальна +38 (0332) 28-30-70

Прессекретар, Безносиков Антон Вадимович, +38 (0332) 28-30-68 (4) / +38 (095) 026 9731 (для ЗМІ)

Виробничо-технічний відділ +38 (0332) 28-30-68 (1)

Проєктно-конструкторський відділ +38 (0332) 28-30-68 (2)

Відділ збуту +38 (0332) 28 30 67 (1) / +38 (0332) 28 30 66 (1)

Юридичний відділ +38 (0332) 28 30 64 (2)

Відділ управління персоналом +38 (0332) 28 30 69 (3)

Головний енергоменеджер - начальник служби енергетичного менеджменту +38 (0332) 28 30 68 (3)

Відділ економічного планування, праці та заробітної плати +38 (0332) 28 30 69 (2)

Відділ бухгалтерського обліку +38 (0332) 28 30 69 (1)

Відділ закупівель та закупівельної логістики +38 (0332) 28 30 64 (1)

Відділ технічного розвитку та інвестиційної діяльності +38 (0332) 28-30-68 (4)

Відділ контролю за споживанням теплової енергії та якістю наданих послуг +38 (0332) 28-30-67 (2) / +38 (0332) 28-30-66 (3)

Служба метрології та сервісного обслуговування засобів обліку води та теплової енергії +38 (0332) 28 30 65 / +38 (050) 438 7224


Повна інформація про контактні номери телефонів ДКП "Луцьктепло" розміщеназа посиланням http://teplo-dkp.lutsk.ua/ua/kontakty/