Централізоване водопостачання та водовідведення

Матеріал з Wiki MSCenter
Версія від 09:57, 7 червня 2021, створена Denys butolin (обговорення | внесок) (→‎Лічильники)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Загальна інформація

Лого ЛВК.png


Постачальником послуг централізованого водопостачання та водовідведення (холодної та гарячої води) в Луцькому районі (Луцька територіальна громада, Боратинська громада, ПІдгайцівська громада) є Комунальне підприємство "Луцькводоканал" та філія комунального підприємства «Луцькводоканал» у формі відокремленого структурного підрозділу «Регіональна сервісна компанія».

КП «Луцькводоканал», м. Луцьк, вул. Дубнівська, 26 (http://vd.lutsk.ua/):

Кол-центр, контактний тел. (0332) 28-40-40 / аварійно-диспетчерська служба (0332) 25-55-55 / запис громадян на особистий прийом, контактний телефон приймальні (0332) 28-40-00

Центр з обслуговування клієнтів, м. Луцьк, вул. Соборності, 25 (https://www.facebook.com/evoda.lutsk.3)

Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (https://www.facebook.com/profile.php?id=100057050433587)

КП «Луцькводоканал» – це сучасне підприємство, пріоритетом діяльності якого є надання населенню, підприємствам, установам, закладам міста Луцька та навколишніх сіл якісних послуг водопостачання та водовідведення.

Централізоване питне водопостачання - господарська діяльність із забезпечення споживачів питною водою за допомогою комплексу об'єктів, споруд, розподільних водопровідних мереж, пов'язаних єдиним технологічним процесом виробництва та транспортування питної води.

Централізоване водовідведення - господарська діяльність із відведення та очищення стічних вод за допомогою системи централізованого водовідведення.

Додатковими послугами згідно з вимогами Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» є:

 • плата за абонентське обслуговування послуги централізованого водопостачання та водовідведення - платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії) для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування приладів - розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку;
 • внески за встановлення вузла комерційного обліку централізованого водопостачання - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із встановленням вузлів комерційного обліку (за наявності);
 • внески за обслуговування вузла комерційного обліку централізованого водопостачання - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із обслуговуванням вузлів комерційного обліку (за наявності);
 • внески за заміну вузла комерційного обліку централізованого водопостачання - регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку за кожною комунальною послугою та витрати операторів зовнішніх інженерних мереж, пов’язані із заміною вузлів комерційного обліку (за наявності).

Вузлом комерційного обліку є вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

Графік надання послуги

Послуги надаються споживачам безперервно, крім часу перерв, визначених частиною першою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. У разі перерви в наданні послуг виконавець зобов’язаний повідомити споживачам про таку перерву у спосіб, передбачений частиною другою статті 16 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”. Способом, що гарантує доведення інформації до споживача, є оголошення, розміщені у місцевих засобах масової інформації, під’їзді, на дошці оголошень (у разі наявності), в особистому електронному кабінеті споживача, на сайті виконавця, або повідомлення споживачеві за допомогою засобів телефонного зв’язку, електронною поштою, номер, адресу яких зазначено споживачем у договорі. Споживачам у багатоквартирному будинку така інформація додатково доводиться шляхом розміщення відповідних оголошень на дошках оголошень, що розташовані у місцях загального користування такого будинку або на його прибудинковій території.

КП «Луцькводоканал» забезпечує надання послуги безперервно з гарантованим рівнем безпеки та тиском. Параметри якості питної води повинні відповідати вимогам державних санітарних норм і правил. Тиск питної води повинен відповідати параметрам, встановленим державними будівельними нормами.

Укладення договору про надання послуг

Договори про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення укладаються відповідно до типових договорів, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 за № 690. Їх вирізняється п’ять типів:

 1. Договір з індивідуальним споживачем (без здійснення обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи водопостачання) – за замовчуванням.
 2. Договір з індивідуальним споживачем (із здійсненням обслуговування і поточного ремонту внутрішньобудинкової системи водопостачання).
 3. Договір з колективним споживачем.
 4. Колективний договір.
 5. Договір з власником (користувачем) будівлі.

Детально з відмінностями різних типів договорів можна ознайомитись за посиланням: http://vd.lutsk.ua/consumers/varto-znaty.html

Відповідно до п.6 «Правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення», затверджених Постановою КМУ №690 від 05.07.2019р. – надання послуг здійснюється виключно на договірних засадах.

Згідно частини 7 ст.15 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 633 Цивільного Кодексу України, КП «Луцькводоканал» розмістило на сайті підприємства Публічний договір з індивідуальним споживачем про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем) (для населення). Обумовлений публічний договір діє з 01.07.2021р.

Ознайомитись із текстом публічного договору та додатками до нього можна за посиланням: http://vd.lutsk.ua/consumers/publichni-dogovory.html, або в меню сайту КП "Луцькводоканал: "Сторінка споживача" > "Публічні договори".

Необхідні документи для укладення договору в Центрі обслуговування клієнтів:

- копія та оригінал паспорту власника/наймача;

- копія та оригінал довідки про реєстраційний номер власника/наймача житлового об'єкту;

- нотаріально посвідчена довіреність про право укладання договору та паспорт довіреної особи (якщо договір підписуватиме довірена особа споживача);

- копія та оригінал документу, який підтверджує право власності/найму на житловий об'єкт

- копія та оригінал будинкової книги (при наявності)

- копія паспорту або свідоцтва про повірку на прилад обліку води (якщо прилад обліку встановлений);

- у разі наявності декількох власників квартири необхідно оформити письмову згоду в заяві всіх співвласників на укладення договору однією особою з  КП “Луцькводоканал”;

- у разі розділення особового рахунку по одній квартирі - оформити письмову згоду співвласника(-ів) та в цьому випадку укладається договір з кожним співвласником квартири.

Щодо надання правоустановчих документів:

- для існуючого об'єкта: копії правовстановлюючого документу на житловий будинок (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, технічний паспорт, рішення суду тощо);

- для будівництва: копії дозволу або декларації на здійснення будівельних робіт, документу на земельну ділянку (державний акт на землю, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо);  

- для новозбудованих або реконструйованих об'єктів – копія документу про закінчення будівельних робіт (акт готовності об'єкта).

Оформлення заяви про приєднання можливе в Центрах обслуговування клієнтів (далі - ЦОК) за адресами:

м. Луцьк, вул. Соборності, 25, Центр з обслуговування клієнтів; м. Луцьк, вул. Винниченка, 26, Муніципальний сервісний центр.

Тарифи на послуги

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі – Комісії) від 16 грудня 2020 року №2499 «Про внесення змін до постанови Комісії від 16 червня 2016 року №1141» з 01 січня 2021 року встановлено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для споживачів КП “Луцькводоканал”:

   - на централізоване водопостачання для населення, яке проживає у приватному секторі та у багатоквартирних будинках – 10,716 грн., за 1 куб.м. з ПДВ;
   - на централізоване водовідведення для населення, яке проживає у приватному секторі та у багатоквартирних будинках – 13,776 грн., за 1 куб.м. з ПДВ.

З історією зміни тарифів та їх структурою можна ознайомитись за посиланням - http://vd.lutsk.ua/tariffs/poslugy-vodopostachannya-ta-vodovidvedennya.html На виконання Закону України від 09.11.2017 №2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», постанови Кабінету Міністрів України від 05.07.2019 р. №690 «Про затвердження правил надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення і типових договорів про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення» та постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. №808 «Про встановлення граничного розміру плати за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента для комунальних послуг, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами» КП Луцькводоканал, з червня 2020 року нараховує плату за абонентське обслуговування у розрахунку на одного абонента (особовий рахунок) для послуг з централізованого водопостачання та/або централізованого водовідведення, що надаються споживачам багатоквартирних будинків за індивідуальними договорами. Відповідно до Наказу №142/3-05 від 29.12.2020р. розмір плати за абонентське обслуговування становить з 01.01.2021 року:

   - без розподільних (квартирних) приладів обліку централізованого водопостачання = 6,59 грн.;
   - з одним розподільним (квартирним) приладом обліку = 13,02 грн.;
   - з двома розподільними (квартирними) приладами обліку = 19,44 грн.;
   - з трьома та більше розподільними (квартирними) приладами обліку = 25,87 грн.

Детальна інформація про плату за абонентське обслуговування та історія зміни плати за посиланням - http://www.vd.lutsk.ua/consumers/plata-za-abonentske-obslugovuvannya.html

Нарахування

Нарахування за послуги централізованого водопостачання та водовідведення здійснюється відповідно до обсягу спожитих послуг та тарифів, затверджених Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

До встановлення вузла комерційного обліку обсяги споживання наданих послуг визначаються за показаннями вузлів розподільного обліку, а у разі їх відсутності - за нормами споживання, встановленими органами місцевого самоврядування. Загальний обсяг споживання наданих послуг у такій будівлі визначається як сума обсягу, визначеного за допомогою вузлів розподільного обліку, та розрахункового обсягу, визначеного за нормою споживання для споживачів, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку.

Норми водоспоживання затверджені рішенням виконкому Луцької міської ради від 29.04.2004р. № 146

Ведення комерційного обліку спожитої послуги здійснюється вузлами обліку, що забезпечують загальний облік їх споживання в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом, згідно з показаннями засобів вимірювальної техніки.

Відповідно до ст.10, п.3 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» від 02.08.2017р. (зі змінами) обсяги спожитої у будівлі гарячої, питної води, визначені за допомогою вузлів комерційного обліку (а у випадках, передбачених частиною другою статті 9 цього Закону, - за розрахунковим або середнім споживанням), розподіляються між споживачами з урахуванням того, що:

1) у разі якщо частина води була витрачена на полив клумб і газонів, прибирання місць загального користування тощо та/або гарячої води - на прибирання місць загального користування тощо, обсяг відповідно питної, гарячої води, що розподіляється між споживачами, зменшується на обсяг, витрачений на такі загальнобудинкові потреби, визначений на підставі показань відповідних вузлів обліку;

2) у разі якщо приміщення всіх споживачів у будівлі оснащені вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами відповідно до обсягу споживання за показаннями вузлів розподільного обліку. Якщо виникає різниця між показаннями вузла комерційного обліку та обсягом гарячої, питної води, визначеним як сума показань вузлів розподільного обліку, така різниця розподіляється відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства;

3) у разі якщо жодне приміщення у будівлі не оснащене вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби) розподіляється між споживачами пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами;

4) у разі якщо частина приміщень у будівлі оснащена вузлами розподільного обліку гарячої, питної води, а частина - не оснащена, обсяг відповідної комунальної послуги, спожитий споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку, встановлюється у розмірі, визначеному за допомогою таких вузлів, а загальний обсяг спожитої у будівлі відповідно гарячої, питної води (крім обсягу, витраченого на загальнобудинкові потреби та споживачами у приміщеннях, оснащених вузлами розподільного обліку) розподіляється між споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку, пропорційно до кількості осіб, які фактично користуються такими послугами.

Згідно Правил встановлені наступні терміни оплати: 

- Споживач здійснює оплату за спожиті послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені договором. Споживач не звільняється від оплати послуг, отриманих ним до укладення договору.

- Розрахунковим періодом для оплати послуг, якщо інше не визначено договором, є календарний місяць. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, що настає за розрахунковим періодом. За бажанням споживача оплата послуг може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

- Рахунки на оплату послуг формуються виконавцем або визначеною власником (співвласниками) особою, що здійснює розподіл обсягів послуг, на основі показань вузлів комерційного обліку з урахуванням показань вузлів розподільного обліку відповідно до Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” та надаються споживачеві або його представникові не пізніше ніж за 10 календарних днів до граничного строку внесення плати за послуги, визначеного договором.

- У разі несвоєчасного здійснення платежів за послуги споживач сплачує пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за послуги. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтвердженої належним чином.

Перерахунки

Згідно пункту 29 Правил Споживач має право на:

1) зменшення розміру плати у разі:

- надання послуг не в повному обсязі, зниження їх якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання; - тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви споживача та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання).

2) несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою;

3) звільнення від плати за послуги у разі їх ненадання та отримання компенсації за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

Виконавець зобов'язаний:

1) зменшувати розмір плати за послуги у разі тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі його письмової заяви та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання);

2) звільняти від плати за послуги у разі їх ненадання та виплачувати компенсацію за перевищення строків проведення аварійно-відбудовних робіт;

3) проводити перерахунок розміру плати за надання послуг у разі ненадання їх, надання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та визначеному договором.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019р., п.37, пп.11 – споживач має право на неоплату вартості послуг у разі їх невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (іншому об’єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб понад 30 календарних днів за умови документального підтвердження відповідно до умов договору.

Лічильники

Вузол комерційного обліку (комерційний засіб обліку) - вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом.

Вузол розподільного обліку (розподільний засіб обліку) - вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Порядок прийняття в експлуатацію засобу обліку холодної води.

Споживач повинен звернутися в ЦОК КП "Луцькводоканал" (пр. Соборності, 25 або Муніципальний сервісний центр по вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія)  для написання заяви про прийняття засобу обліку на абонентський облік та провести оплату послуги з опломбування лічильника холодної води.

      При собі необхідно мати технічний паспорт приладу (лічильника холодної води).

При виникненні питань щодо порядку встановлення, обслуговування, заміни чи повірки лічильників холодної води та пломб на них необхідно звернутись до підприємства з письмовою заявою або за тел. 28-40-40.

Щодо періодичної повірки лічильників холодної води.

Згідно статті 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку, якщо інше не встановлено договором.

Порядок подання таких засобів на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, а також порядок оплати за періодичну повірку, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

З 1 червня 2020 року повірку квартирних лічильників холодної води здійснює КП "Луцькводоканал" за рахунок сплаченої споживачами плати за абонентське обслуговування, встановленої відповідно до Закону України "Про житлово-комунальні послуги".

Плата за абонентське обслуговування - платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування витрат виконавця, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги, а у випадках, визначених цим Законом, також і витрати на обслуговування індивідуальних вузлів обліку у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку (тобто повірку квартирних приладів обліку). (стаття 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги").

Уся детальна інформація про нарахування абонплати – за посиланням – http://www.vd.lutsk.ua/consumers/plata-za-abonentske-obslugovuvannya.html

Підприємство-постачальник послуг самостійно контролює терміни повірки лічильників, повідомляє споживачів про намір здійснити повірку і виготовляє відповідну документацію.

Періодична повірка лічильників холодної води за рахунок абонентської плати здійснюється в один з двох способів:

1) повірка без демонтажу лічильника, за місцем його встановлення;

2) повірка з демонтажем на стаціонарних установках повірочної лабораторії підприємства (у разі неможливості проведення повірки без демонтажу).

Споживач отримає інформацію чи повідомлення про проведення відповідних робіт та має надати доступ до приладу.

У разі виявлення непридатності приладу, споживача буде повідомлено про необхідність заміни лічильника.

В такому випадку, споживач  зобовязаний звернутись особисто в Центр обслуговування клієнтів  КП "Луцькводоканал" (пр. Соборності, 25 або Муніципальний сервісний центр по вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія) для написання заяви та оплати вартості послуги з розпломбування та опломбування засобу обліку холодної води.

Звертаємо увагу, що плата за послуги з моменту встановлення факту несправності та до моменту його усунення буде проводитись без врахування фактичних показів непридатного приладу обліку!

Важливо! Всі квартирні засоби обліку лишаються у власності споживача, а КП «Луцькводоканал» лише бере їх на абонентський облік та забезпечує періодичну повірку. Тому у разі виходу з ладу, пошкодження або визнання засобу обліку не придатним – фінансувати заміну має споживач. Також власник (співвласник) помешкання відповідає за збереження і цілісність розподільних засобів обліку та пломб на них.

Щодо обладнання об'єктів лічильниками холодної води.

При виникненні питань щодо порядку встановлення, обслуговування, заміни вузлів комерційного обліку необхідно звернутись  в ЦОК КП "Луцькводоканал" за адресою: м.Луцьк, пр. Соборності, 25.

Згідно зі статтею 3 Закону про облік оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку здійснюється відповідно до проектної документації з дотриманням будівельних норм і правил у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства. Таке оснащення та відповідна проектна документація не потребують видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла комерційного обліку, погодження з державними органами, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими особами, операторами зовнішніх інженерних мереж, виконавцями комунальних послуг.

Забороняється приєднання житлових і нежитлових будівель до зовнішніх інженерних мереж без оснащення таких будівель вузлами комерційного обліку відповідних комунальних послуг відповідно до вимог цього Закону. Такими вузлами обліку обладнуються усі вводи зовнішніх інженерних мереж у будівлі, крім випадків, передбачених цим Законом. Місце встановлення вузла комерційного обліку визначається відповідно до будівельних норм і правил.

Витрати на оснащення будівлі вузлами комерційного обліку, здійснені оператором зовнішніх інженерних мереж, відшкодовуються споживачами відповідних комунальних послуг, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати внеску за встановлення вузла комерційного обліку, який сплачується виконавцеві відповідної послуги.

Вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі.

Водночас, відповідно до пункту 10 частини першої статті 1 Закону про облік обслуговування вузлів обліку – огляд, опломбування/розпломбування, періодична повірка (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж), ремонт засобів вимірювальної техніки, які є складовою частиною вузла обліку, забезпечення дистанційної передачі результатів вимірювання (за наявності), ремонт та заміна допоміжних засобів вузла обліку, а за згодою власника (співвласників) будівлі також охорона або страхування вузла обліку.

Ст. 6 Закону про облік передбачено, що обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.

Варто зауважити, що всі квартирні засоби обліку лишаються у власності споживача, а КП «Луцькводоканал» лише бере їх на абонентський облік та забезпечує періодичну повірку. Тому у разі виходу з ладу, пошкодження або визнання засобу обліку не придатним – фінансувати заміну має споживач. Також власник (співвласник) помешкання відповідає за збереження і цілісність розподільних засобів обліку та пломб на них.

Щодо виходу з ладу лічильника холодної води.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019р. - у  разі виходу з ладу або втрати вузла розподільного обліку до відновлення його роботи або заміни протягом тримісячного строку ведення розподільного обліку здійснюється розрахунково з урахуванням середнього споживання протягом попередніх 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується менш як 12, за фактичний час споживання послуги, але не менш як 15 діб). Після закінчення тримісячного строку з дня виходу з ладу або втрати вузла розподільного обліку розрахунки з таким споживачем здійснюються як із споживачем, приміщення якого не оснащене вузлом розподільного обліку.

Якщо виконавцем встановлено факт втручання в роботу вузла розподільного обліку, він вважається таким, що вийшов з ладу.

У разі виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку до відновлення його роботи або заміни ведення комерційного обліку здійснюється розрахунково відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text) з урахуванням середнього споживання питної води протягом попередніх 12 місяців (якщо попередніх місяців нараховується менш як 12, за фактичний час споживання послуги, але не менш як 15 діб).

Якщо виконавцем встановлено факт втручання в роботу вузла комерційного обліку, він вважається таким, що вийшов з ладу.

У разі виходу з ладу вузла обліку він підлягає заміні та прийняттю на абонентський облік протягом п’яти робочих днів з дня виявлення факту виходу з ладу.

Дії споживача в разі виходу з ладу засобу обліку холодної води:

- споживач  зобовязаний звернутись особисто в Центр обслуговування клієнтів КП "Луцькводоканал" (пр. Соборності, 25 або Муніципальний сервісний центр по вул. Винниченка, 26 (бізнес-центр Директорія) для написання заяви та оплати вартості послуги з розпломбування та опломбування засобу обліку холодної води;

При собі необхідно мати:

• технічний паспорт на новий лічильник (в разі заміни),

• технічний паспорт приладу з повірочним тавром (в разі ремонту).

- дочекатися візиту контролера, який розпломбує лічильник(-и) (з цього моменту і до опломбування нового/відремонтованого лічильника нарахування за послугу з централізованого водопостачання буде проводитись згідно діючих тарифів за умови безоблікового водокористування);

- після зняття пломби можна робити заміну/ремонт лічильника;

- після здійснення робіт представник підприємства повинен оглянути правильність установки лічильника, опломбувати його і записати показники. З цього моменту пристрій вважається зареєстрованим, оплата буде проводитись згідно з його показаннями.

Розстрочка платежів

Відтермінування оплати рахунків за послуги з централізованого водопостачання та водовідведення чинним законодавством не передбачено.

Реструктуризація заборгованості

Реструктуризації підлягає заборгованість за послуги централізованого водопостачання та водовідведення, наявна на дату звернення споживача, що залишилась після сплати частини суми боргу у розмірі:

- якщо сума заборгованості не перевищує 10 000 грн, - термін реструктуризації становить до 6 місяців (у виключних випадках(за умови скрутного матеріального становища) – до 12 місяців за умови пред’явлення споживачем довідки про доходи всіх повнолітніх членів сім’ї), з обов’язковою сплатою 30% суми заборгованості, що склалась на дату звернення споживача;

- якщо сума заборгованості не перевищує 15 000 грн, - термін реструктуризації становить до 12 місяців (у виключних випадках(за умови скрутного матеріального становища) – до 18 місяців за умови пред’явлення споживачем довідки про доходи всіх повнолітніх членів сім’ї), з обов’язковою сплатою 25% суми заборгованості, що склалась на дату звернення споживача;

- якщо сума заборгованості перевищує 15 000 грн, - термін реструктуризації становить до 18 місяців (у виключних випадках(за умови скрутного матеріального становища) – до 24 місяців за умови пред’явлення споживачем довідки про доходи всіх повнолітніх членів сім’ї), з обов’язковою сплатою 20% суми заборгованості, що склалась на дату звернення споживача.

Оплата за договором реструктуризації проводиться рівними частинами. Для укладення договору надається наступний перелік документів:

- документ підтверджуючий право власності або користування майном (договір оренди);

- паспорт власника/співвласника квартири (будинку) чи основного квартиронаймача або паспорт особи, яка буде підписувати договір, та доручення, оформлене відповідно до норм чинного законодавства;

- реєстраційний (ідентифікаційний) номер особи, з якою укладається договір;

- квитанція про оплату комунальних послуг (у якій відображено сплату частини боргу).

Для укладання договору на реструктуризацію необхідно звернутись до Центрів обслуговування клієнтів:

Центр з обслуговування клієнтів, м. Луцьк, вул. Соборності, 25 (https://www.facebook.com/evoda.lutsk.3)

Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (https://www.facebook.com/profile.php?id=100057050433587)

Пільги та субсидії

Згідно чинного законодавства пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються на наступні послуги ДКП "Луцьктепло":

Послуги з централізованого водопостачання та водовідведення (незалежно від наявності вузлів розподільного і комерційного обліку).

Внесок за встановлення вузлів комерційного обліку холодної води (квартальний).

Внесок за обслуговування вузлів комерційного обліку холодної води (квартальний).

Внесок за заміну вузлів комерційного обліку холодної води (квартальний).

Плата за абонентське обслуговування (щомісячна) - поширюється лише субсидія!

Надання житлових субсидій та пільг в оплаті за житлово-комунальні послуги здійснюється за нормативами споживання послуг, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України 06.08.2014р. №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Отримати детільну інформацію щодо права на отримання субсидії, враховуваних доходів, переліку послуг і нормативів, переліку документів та адрес управлінь соціального захисту можна в розділі "Субсидії" веб-сайту Міністерства соціальної політики України. Отримати детільну інформацію щодо права на пільгу, залежність від доходів, переліку послуг і нормативів можна в розділі "Пільги" веб-сайту Міністерства соціальної політики України.

Станом на сьогодні пільги та житлові субсидії виплачуються готівкою особі або перераховується за безготівкою надавачам житлово-комунальних послуг.

Тому пільговик, незалежно від того, виплачується йому пільга на компослуги готівкою або перераховується за безготівкою, отримує квитанції з повним розміром платежу.

Як у пільговиків, так і у субсидіантів, яким держдопомога виплачується готівкою, складнощів з оплатою не виникає, адже вони після отримання грошових коштів оплачують послуги за повною вартістю. Тим, кому пільга виплачується в безготівковій формі - за постановою Кабінету Міністрів України, кошти постачальникам послуг АТ "Ощадбанк" перераховує (відповідно до сум у квитанціях) в межах суми держдопомоги (розміру щомісячної субсидії або пільги) в такій послідовності:

 1. постачання теплової енергії або природного газу і електроенергії для індивідуального опалення;
 2. постачання гарячої води;
 3. централізоване водопостачання;
 4. централізоване водовідведення;
 5. постачання електроенергії;
 6. поставки природного газу (для приготування їжі, нагрівання води);
 7. вивезення побутових відходів;
 8. послуги з управління багатоквартирним будинком;
 9. внески за установку, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (будинкові лічильники тепла, води, газу).

При цьому, "Ощадбанк" перераховує кошти не за пропорційним принципом, коли за кожну послугу проводився розрахунок в рівних відсотках від суми платежу, а за пріоритетним принципом: за першу послугу – в повному обсязі, якщо залишилися кошти – за другу тощо. Поки дозволяє сума пільги. Ті послуги, на які не вистачило коштів, пільговик повинен сплатити самостійно.

Оскільки тепер монетизацію пільги та житлової субсидії нараховують не за фактом споживання, а за нормами, то якщо пільговик чи субсидіант вжив послуги в обсягах менших, ніж пільгові, решта суми може бути використана в наступному місяці. Наприклад, людина місяць не мешкала в квартирі, не використовувала воду, газ, але виплату у вигляді пільги/субсидії за них він отримає в будь-якому випадку. При виплаті пільг/субсидій готівкою, зекономленими коштами особа може розпоряджатися щомісячно, при виплаті пільг/субисдій в безготівковій формі – тільки після завершення опалювального сезону зекономлені кошти можна буде отримати готівкою на свій банківський рахунок в АТ "Ощадбанк".

Також існує зв'язок між наявністю заборгованості по сплаті за житлово-комунальні послуги і наданням пільг та житлових субсидій.

Згідно Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України 17.04.2019р. за №373:

 • Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.
 • Управителі, об’єднання, виконавці комунальних послуг надають до 1 жовтня та 1 травня структурним підрозділам з питань соціального захисту населення інформацію про суму простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, щодо пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі.
 • У разі отримання від управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати послуг (внесків/платежів), строк позовної давності якої не минув, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, у пільговиків, які отримують пільгу у готівковій формі, виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону здійснюється у грошовій безготівковій формі.

Згідно Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848:

 • житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), зокрема, якщо: структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії.

Аварійні ситуації

Номери телефонів аварійних служб КП «Луцькводоканал» у разі виникнення аварій та інших надзвичайних ситуацій:

(0332) 25-55-55, 15-53 аварійна диспетчерська служба

(0332) 28-40-40 кол-центр.

У разі аварійної ситуації розподільного засобу обліку споживачу необхідно звернутися до КП «Луцькводоканал» за вищевказаними контактними даними, повідомити останній показник лічильника води та отримати дозвіл на зняття пломби. При цьому потрібно мати доказ аварійної ситуації (фото або відео лічильника з пломбою до її зриву та фото або відео аварії). Після усунення аварії звернутися до КП "Луцькводоканал" для написання заяви на опломбування гайок з’єднання розподільного засобу обліку  після аварійної ситуації.

Відповідно до Правил -  споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку,  пломб і деталей пломбування,  встановлених представниками територіальних  органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з'єднань засобів обліку,  запірної арматури,  манометра та  іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

У разі самовільних дій споживач сплачує витрату води згідно з п.п. 3.3, 3.4 Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України.

Бланки заяв розміщені на сайті КП «Луцькводоканал» за посиланням http://vd.lutsk.ua/consumers/blanky-zayav.html

Додаткові платні послуги

Усі додаткові платні послуги, з оплатою на місці банківською карткою, можна замовити за адресами:

Центр з обслуговування клієнтів, м. Луцьк, вул. Соборності, 25. Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26.

Перелік додаткових платних послуг та їх вартість розміщено на сайті КП «Луцькводоканал» за посиланням http://vd.lutsk.ua/tariffs

Якість послуг

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №690 від 05.07.2019р - у разі ненадання, надання не в повному обсязі або неналежної якості послуг споживач має право викликати виконавця або його представника для проведення перевірки кількості та/або якості наданих послуг.

Оформлення претензій споживачів здійснюється в порядку, передбаченому статтею 27 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

За результатами перевірки якості надання послуг складається акт-претензія відповідно до Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145 (Офіційний вісник України, 2019 р., № 4, ст. 133).

Оформлення претензій споживачів у багатоквартирному будинку здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених статтею 28 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”.

Виконавець зобов’язаний прибути на виклик споживача у строки, визначені в договорі, але не пізніше ніж протягом однієї доби з моменту отримання повідомлення споживача.

У разі проведення перевірки якості наданих послуг споживач має право здійснити забір проб. Інформація про забір проб зазначається в акті-претензії.

У разі встановлення за результатами дослідження відібраних проб факту надання послуг неналежної якості витрати споживача на оплату проведених досліджень підлягають компенсації за рахунок виконавця.

У разі неприбуття виконавця в установлений строк або необґрунтованої відмови підписати акт-претензію такий акт-претензія підписується споживачем та не менш як двома споживачами, які проживають у сусідніх будівлях (приміщеннях у разі, коли послуга надається у багатоквартирному будинку), і надсилається виконавцеві рекомендованим листом.

 Виконавець протягом п’яти робочих днів вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених в акті-претензії, або надає (надсилає) споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

У разі ненадання виконавцем відповіді в установлений строк претензії споживача вважаються визнаними таким виконавцем.

Законодавство

Загальне законодавство щодо житлово-комунальних послуг:

1.1. Закон України, Про житлово-комунальні послуги [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2018, № 1, ст.1], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2189-19#Text

1.2. Закон України, Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2017, № 34, ст.370], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2119-19#Text

1.3. Закон України, Про метрологію та метрологічну діяльність, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2014, № 30, ст.1008], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1314-18#Text

1.4. Закон України, Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2002, № 10, ст.78], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2866-14#Text

1.5. Закон України, Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2015, № 29, ст.262], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/417-19#Text

1.6. Закон України, Про реструктуризацію заборгованості з квартирної            плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2003, N 23, ст.151], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/554-15#Text

1.7. Закон України, Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення, [Відомості Верховної Ради [ВВР], 2016, № 4, ст.42], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/887-19#Text

1.8. Закон України, Про звернення громадян, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 1996, № 47, ст.256], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-вр#Text

1.9. Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 22 листопада 2018 року № 315, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2018 р. за № 1502/32954, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1502-18#Text

1.10. Порядок подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, постанова Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/474-2015-п#Text

1.11. Порядок погашення реструктуризованої заборгованості та внесення поточних платежів за житлово-комунальні послуги, постанова Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 р. N 976, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/976-2003-п#Text

1.12. Порядок проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1145-2018-п#n10

1.13. Порядок обслуговування внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 15 серпня 2018 року № 219, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 вересня 2018 р. за № 1074/32526, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1074-18#n14

1.14. Порядок прийняття приладу обліку на абонентський облік, Наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та  житлово-комунального господарства України 12 жовтня 2018 року № 270, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2018 р. за № 1304/32756, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1304-18#Text

1.15. Порядок проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, Постанова Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 за №151, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/151-2010-%D0%BF#Text

Законодавство щодо централізованого водопостачання та водовідведення населенню:

2.1. Закон України, Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 2002, № 16, ст.112] https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2918-14#Text

2.2. Закон України, ВОДНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ, [Відомості Верховної Ради України [ВВР], 1995, № 24, ст.189], https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/213/95-вр#Text

2.3. Правила надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, постанова Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 р. № 690, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/690-2019-п#Text

2.4. Норми водоспоживання на добу на одного мешканця, Рішення Виконкому Луцької міської ради №146 від 29.04.2004р., http://vd.lutsk.ua/consumers/pro-normy-vodospozhyvannya-rishennya.html

2.5. Про зміну норм споживання холодної води на період відключення будинків від централізованого гарячого водопостачання, Рішення Виконавчого комітету Луцької міської ради №189 від 30.05.2002р., http://vd.lutsk.ua/consumers/pro-normy-vodospozhyvannya-rishennya.html

Контакти

Основні контакти КП «Луцькводоканал», м. Луцьк, вул. Дубнівська, 26 (http://vd.lutsk.ua/):

   Приймальна директора - 28-40-00
   Послуги населенню з питань розрахунків, платних послуг, повірки лічильників та скарг на якість послуг - 28-40-40
   Відділ обслуговування юридичних осіб - 28-40-45, 28-40-58
   Підключення до мереж, видача технічних умов на підключення - 28-40-32
   Аварійні заявки - 25-55-55

Центр з обслуговування клієнтів, м. Луцьк, вул. Соборності, 25 (https://www.facebook.com/evoda.lutsk.3) Муніципальний сервісний центр, м. Луцьк, вул. Винниченка, 26 (https://www.facebook.com/profile.php?id=100057050433587) Інші контактні дані розміщені на сайті КП «Луцькводоканал» http://vd.lutsk.ua/consumers/dovidkova-informaciya.html